Շավարշն ու ընկերները ճողոպրել են Մաքսային միությանը վերաբերող հարցերից
Այսօր կառավարության նիստին մասնակցելու համար գործադիրի շենք մտնող նախարարները խուսափել են Մաքսային միությանը Հայաստանի միանալու մասին լրագրողների հարցերից։ Չեն պատասխանել ՀՀ արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանը, ՀՀ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը, ՀՀնախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանը։ Իսկ ՊԵԿ նախագահի տեղակալ Արմեն Ալավերդյանը, ԱԻ նախարար Արմեն Երիցյանը և էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Ավանեսյանը միայն սահմանափակվել են Մաքսային միությանը Հայաստանի միանալը դրական գնահատելով։
Ի դեպ՝ լարգրողներից խուսափող պաշտոնյաների թվում է եղել նաև ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը, ով ոչ վաղ անցյալում պնդում էր. «Եթե դու միանում ես Մաքսային միությանը, ապա կորցնում ես քո սուվերենությունը»։ Այսօր արդեն Շ. Քոչարյանը հրաժարվել է խոսելուց՝ պատճառաբանելով, թե շտապում է։
Կառավարության նիստի ժամանակ Մաքսային միության մասին որևէ բառ չի ասել նաև ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։
Այսօր կառավարության նիստին մասնակցելու համար գործադիրի շենք մտնող նախարարները խուսափել են Մաքսային միությանը Հայաստանի միանալու մասին լրագրողների հարցերից։ Չեն պատասխանել ՀՀ արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանը, ՀՀ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը, ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանը։ Իսկ ՊԵԿ նախագահի տեղակալ Արմեն Ալավերդյանը, ԱԻ նախարար Արմեն Երիցյանը և էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Ավանեսյանը միայն սահմանափակվել են Մաքսային միությանը Հայաստանի միանալը դրական գնահատելով։

Шаварш и компания уклонились от ответов на вопросы о Таможенном союзе
Сегодня многие члены правительства и министры, прибывавшие на заседание исполнительного органа страны, отказались отвечать на вопросы журналистов относительно решения о вступлении в Таможенный союз. В частности, от ответов уклонились министр юстиции Грайр Товмасян, министр энергетики и природных ресурсов Армен Мовсисян и руководитель аппарата президента РА Виген Саркисян. Положительными оценками ограничились замглавы Комитета по госдоходам Армен Алавердян, министр по чрезвычайным ситуациям Армен Ерицян и министр экономики Ваграм Аванесян.
Кстати, не ответил на вопросы журналистов и замминистра иностранных дел Шаварш Кочарян, который не так давно настаивал, что присоединение к ТС будет означать утрату суверенитета. Свой отказ отвечать на вопросы Ш.Кочарян объяснил спешкой.
Отметим, что во время заседания правительства какого-либо заявления относительно вступлении Армении в ТС не было сделано и премьером РА Тиграном Саркисяном.