«Հայաստանի էլեկտրական ցանցերը» տուգանվել է 5 մլն դրամով
ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովն օգոստոսի 7-ի նիստում որոշել է 5 մլն դրամ գումար տուգանքով պատժել «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությանը, տեղեկացնում է ՀԾԿՀ լրատվական ծառայությունը:
Հունիսի 13-ին Երեւանի Արաբկիր վարչական տարածքում տեղի ունեցած էլեկտրամատակարարման արտապլանային ընդհատման արդյունքում բազմաթիվ սպառողներ ավելի քան 24 ժամ հոսանքազրկվել են, ինչն էլեկտրական էներգիայի մատակարարման եւ օգտագործման կանոնների խախտում է:

Компанию «Электросети Армении» оштрафовали на 5 млн. драмов
На заседании Комиссии по регулированию общественных услуг Армении (КРОУ) 7 августа было принято решение оштрафовать ЗАО «Электрические сети Армении» на 5 млн. драмов, сообщает пресс-служба КРОУ.
Отметим, что 13 июня в результате внепланового отключения электричества в ереванском административном районе Арабкир многие потребители были лишены света на более чем 24 часа, а это является нарушением правил снабжения и использования электроэнергии.