Սերժ Սարգսյանը կդադարեցնի արձակուրդը և կմեկնի Իրան
ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից տեղեկացնում են, որ Սերժ Սարգսյանը օգոստոսի 4-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Իրանի Իսլամական Հանրապետություն՝ մասնակցելու Իրանի նորընտիր նախագահ Հասան Ռոհանիի երդմնակալության արարողությանը:
Հիշեցնենք, որ Սերժ Սարգսյանը հուլիսի 22-ին մեկնել էր արձակուրդ, որի մի մասն անց է կացրել արտերկրում:
Նախագահականից, սակայն, չէին մանրամասնել, թե կոնկրետ քանի՞ օր է Սերժ Սարգսյանի արձակուրդը տևելու։ Անհայտ է նաև, Իրան մեկնելուց հետո Սերժ Սարգսյանի արձակուրդը կշարունակվի՞, նա կվերադառնա՞ Հայաստան, թե ոչ։
Հատկանշական է նաև, որ Սերժ Սարգսյանը դրանից մոտ մեկ ամիս առաջ էր արձակուրդում։ Հունիսի 12–ին նա մեկնել էր արձակուրդ, որը ևս անց էր կացրել արտերկրում:

Президент РА Серж Саргсян 4 августа с рабочим визитом отбудет в Тегеран. Как сообщает пресс-служба президента, он примет участие в церемонии инаугурации президента Исламской Республики Иран Хасана Роухани.
Напомним, что 22 июля президент Серж Саргсян отправился в отпуск, часть которого провел за рубежом. Однако пресс-служба главы государства не уточнила, сколько именно дней продлится отпуск Сержа Саргсяна. Неизвестно также, продолжит он свой отпуск после визита в Иран или вернется в Армению.
Примечательно также то, что предыдущий отпуск президента был в прошлом месяце. 12 июня он отправился в отпуск, который также провел заграницей.
Серж Саргсян прервет отпуск и посетит Иран