Անիի նախկին ոստիկանապետը հաղորդում է ներկայացրել ոստիկանություն
Անիի նախկին ոստիկանապետ Սամվել Սարգսյանը հուլիսի 19-ին Ոստիկանության Գյումրիի բաժին հաղորդում է ներկայացրել, իսկ հուլիսի 20-ին նաև բացատրություն տվել իրեն հարվածելու մասին՝ առանց կոնկրետ նշելու, թե ում կողմից է հասցվել հարվածը: Ըստ «Փաստինֆո»-ի ունեցած տեղեկությունների՝ նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն, որը կպարզի, թե ինչ ծանրության մարմնական վնասվածք է հասցվել Ս.Սարգսյանին: Փաստի առթիվ քրեական գործ դեռ չի հարուցվել եւ նյութերի նախապատրաստումը շարունակվում է։
Հիշեցնենք, որ Սամվել Սարգսյանը Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի դստեր փեսացուի սպանության մեջ մեղադրվող Հարություն Սարգսյանի հայրն է, ում հուլիսի 16-ի դատական նիստից հետո Վարդան Ղուկասյանը բռնության էր ենթարկվել:
Նյութեր են նախապատրաստվում նաև դատական նիստի ընթացքում այդ թվում՝ ամբաստանյալ Հարություն Սարգսյանի պաշտպան Լ. Սահակյանի հասցեին Վ. Ղուկասյանի կողմից արած վիրավորական արտահայտությունների փաստով՝ Լ.Սահակյանի հուլիսի 16-ի պաշտոնական գրության հիման վրա:

Экс-глава полиции Анийского района обратился в полицию
Бывший начальник полиции Анийского района Ширакского марза Самвел Саргсян 19 июля подал заявление в Гюмрийский отдел полиции, а 20 июля дал разъяснения по поводу инцидента, не отметив конкретно, кто нанес ему удары.
По имеющейся у информагентства «ФактИнфо» информации, назначена судебно-медицинская экспертиза, которая установит степень тяжести нанесенных Саргсяну телесных повреждений. Уголовного дела по данному факту пока еще не возбуждено. Идет подготовка материалов.
Напомним, что Самвел Саргсян – отец Арутюна Саргсяна, обвиняемого в убийстве жениха дочери бывшего мэра Гюмри Вардана Гукасяна. После состоявшегося 16 июля судебного заседания, на котором присутствовал В. Гукасян, экс-начальник полиции Ани подвергся насилию.
На основании официального заявления адвоката Лусине Саакян от 16 июля подготавливаются материалы и по факту оскорбительных высказываний, озвученных Гукасяном в ее адрес.