Փաստաբան, հեռուստահաղորդավար Բորիս Տարասովը մահացած է հայտնաբերվել իր բնակարանում
«Ռոսիա» հեռուստաալիքի «Դատարանն է գալիս» հաղորդաշարի վարող, փաստաբան Բորիս Տարասովի դին հայտնաբերվել է իր բնակարանում մահվանից 2-3 շաբաթ անց:
Նրա մահվան մասին իմացել են միայն կասկածելի հոտի պատճառով բնակարան ժամանած ոստիկանների և փրկարարների ժամանումից հետո:
Փաստաբան Բորիս Տարասովը ծնվել է 1952թ-ին, 1975թ-ին ավարտել Տոմսկի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետը, որից հետո աշխատանքի է անցել Ռուսաստանի դատախազական մարմիններում՝ հասնելով մինչև Ռուսաստանի Գլխավոր դատախազության հատուկ կարևորության հարցերով քննիչի պաշտոնին: Տարասովը հետաքննել է այնպիսի հարցեր, ինչպիսին է «ГКЧП»-ի գործը, 1993-1995թթ. եղել է ՌԴ ՆԳՆ կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի վարչության ավագ քննիչ, 2001-ից սկսել է զբաղվել փաստաբանական գործունեությամբ և հանդիսացել Ռուսաստանի Փաստաբանների պալատի անդամ։ 2005-ից վարում էր «Ռոսիա» հեռուստաալիքով հեռարձակվող «Դատարանն է գալիս» հաղորդաշարը:
«Ռոսբալտ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ այժմ ընթանում է հետաքննություն, մահացածի դիակի վրա քննիչները չեն հայտնաբերել բռնի մահվան արտաքին նշաններ:
Ներկայումս քննիչները հարցաքննում են մահացածի հարազատներին, հարևաններին և գործընկերներին, անցկացվում են այլ միջոցառումներ կատարվածի պատճառները պարզելու նպատակով։

Известный российский адвокат и телеведущий Борис Тарасов найден мертвым в своей квартире
Полицейские обнаружили в московской квартире тело адвоката, ведущего передачи «Суд идет» Бориса Тарасова, сообщает «Росбалт».
Сообщение о том, что из квартиры доносится подозрительный запах, поступило в службу «02» в воскресенье вечером. Прибывшие полицейские и спасатели вскрыли дверь и обнаружили труп. В настоящее время сотрудники правоохранительных органов устанавливают обстоятельства случившегося.
Тело мужчины пролежало в квартире около 2-3 недель. Следователи не обнаружили внешних признаков насильственной смерти.
Отметим, что Борис Тарасов родился в Томске в 1952 году. Окончив в 1975 году юридический факультет Томского государственного университета, он начал работать в органах прокуратуры, дослужившись до должности следователя по особо важным делам при генеральном прокуроре РФ. Тарасов участвовал в расследовании дела ГКЧП. С 1993 по 1995 год он был старшим оперуполномоченным по особо важным делам в Главном управлении по борьбе с организованной преступностью МВД РФ. Затем Тарасов начал заниматься адвокатской практикой, и с 2001 года состоял в коллегии «Адвокатская палата».