Սերժ Սարգսյանն այցելել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատուն
Ֆրանսիայի ազգային տոնի նախօրեին Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այցելել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատուն: Հանրապետության Նախագահը երկրի ազգային տոնի` Հուլիսի 14-ի առթիվ շնորհավորել է դեսպան Անրի Ռենոյին, դեսպանատան աշխատակիցներին և ի դեմս նրանց՝ Ֆրանսիայի ամբողջ ժողովրդին:
Սերժ Սարգսյանը տոնի առթիվ նաև շնորհավորական ուղերձ է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության Նախագահ Ֆրանսուա Օլանդին:

В преддверии национального праздника Франции президент РА Серж Саргсян посетил посольство Франции в Армении. Саргсян поздравил посла Франции Анри Рено, сотрудников посольства и в их лице весь французский народ.
В связи с праздником Серж Саргсян направил также поздравительное послание президенту Франции Франсуа Олланду.
Серж Саргсян посетил посольство Франции в Армении