Քաղաքացուց ստացած հաղորդման հիման վրա Լոռու մարզի դատախազությունում հարուցել է քրեական գործ` Սպիտակի քաղաքապետի կողմից նույն քաղաքի բնակչին ծեծի ենթարկելու փաստի առթիվ: Մասնավորապես` Սպիտակի քաղաքացի Լ.Մարյանը հաղորդում է ներկայացրել, որ 2013թ. հուլիսի 9-ին Սպիտակ քաղաքի Տեր-Սիմոնյան փողոցում կենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանության ժամանակ քաղաքապետ Գ.Սահակյանը ծեծել է իրեն: Հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 118-րդ հոդվածով։ Քրեական գործով նախաքննությունը հանձնարարվել է ՀՀ ակառավարությանն առընթեր ոստիկանության Լոռու մարզի քննչական բաժնին:
Սպիտակի քաղաքապետի դեմ քրեական գործ է հարուցվել
Քաղաքացուց ստացած հաղորդման հիման վրա Լոռու մարզի դատախազությունում հարուցել է քրեական գործ` Սպիտակի քաղաքապետի կողմից նույն քաղաքի բնակչին ծեծի ենթարկելու փաստի առթիվ:
Մասնավորապես` Սպիտակի քաղաքացի Լ.Մարյանը հաղորդում է ներկայացրել, որ 2013թ. հուլիսի 9-ին Սպիտակ քաղաքի Տեր-Սիմոնյան փողոցում կենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանության ժամանակ քաղաքապետ Գ.Սահակյանը ծեծել է իրեն:
Հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 118-րդ հոդվածով։ Քրեական գործով նախաքննությունը հանձնարարվել է ՀՀ ակառավարությանն առընթեր ոստիկանության Լոռու մարզի քննչական բաժնին:

В отношении мэра Спитака возбуждено уголовное дело
На основании сигнала, полученного от гражданина, прокуратура Лорийского марза возбудила уголовное дело в отношении мэра Спитака Гагика Саакяна.
Житель Спитака Левик Марян подал в правоохранительные органы заявление о том, что 9 июля 2013г. в районе 13 часов на ул. Тер-Симоняна г. Спитак, во время спора, возникшего из-за бытовых вопросов, руководитель городской общины Спитака Гагик Саакян его избил.
Прокуратура возбудила уголовное дело по ст. 118 Уголовного кодекса РА. Предварительное следствие ведет следственный отдел полиции Лорийской области Армении.