Երևանում մեկնարկել է համաեվրոպական խորհրդաժողովը
Եվրոպայի խորհրդի Նախարարների կոմիտեում ՀՀ նախագահության շրջանակներում հուլիսի 3-4-ը ՀՀ Ազգային ժողովում կայանալու է «Իրավունքի գերակայության եվրոպական չափորոշիչները և իշխանությունների հայեցողության սահմանները ԵԽ անդամ երկրներում» համաեվրոպական խորհրդաժողովը: Խորհրդաժողովին մասնակցում են 32 երկրների և միջազգային կառույցների շուրջ 80 ներկայացուցիչներ:
Բացման խոսքով հանդես է եկել ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը: Ողջույնի խոսք կասեն նաև ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի նախագահ Դին Շպիլմանը, ԵԽ Վենետիկի հանձնաժողովի նախագահ Ջիանի Բուքիքիոն:

В Ереване стартовала Всеевропейская конференция
В рамках председательства Армении в Комитете министров Совета Европы 3-4 июля в зале заседаний НС РА состоится Всеевропейская конференция «Европейские стандарты верховенства права и пределы полномочий властей в странах-членах СЕ». В конференции примут участие около 80 представителей от 32 стран и международных структур.
Конференция начнет работу 3 июля в 10.00 часов. С вступительной речью выступит Председатель НС Овик Абрамян. С приветственным словом выступят министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян, председатель Европейского Суда по правам человека Дин Шпильман, председатель Венецианской комиссии СЕ Джанни Букикио.