Քաղաքային տոնակատարության ժամանակ պաշտոնյաները մերկապարողների են հրավիրել. աղմուկ Պերմում
ՌԴ Պերմի շրջանի Չուսովո փոքրիկ քաղաքում աղմուկ է բարձրացել։ Երիտասարդության օրվա կապակցությամբ կազմակերպված համերգին քաղաքային իշխանությունը մերկապարողների է հրավիրել։ Ավելին՝ միջոցառումը կազմակերպվել է Պերմի մշակույթի նախարարության աջակցությամբ։
Ինչպես փոխանցում է «vesti.ru»–ն, Հանգստյան այգում կազմակերպված համերգին հետևելու համար մի քանի հազար բնակիչ է գնացել։ Նախօրեին տեղի պաշտոնյաները ակնարկել էին, որ այդ օրը լինելու է ամենահիշարժան շոուն Ուրալում։ Երբ մերկապարողները բեմ են բարձրացել, հանդիսականները համոզվել են՝ պաշտոնյաները չեն խաբել։
Ներկաները ցնցվել են՝ հատկապես մինչև 16 տարեկան երիտասարդները և 60–ից բարձր տարեցները։ Ծնողները շտապել են իրենց երեխաներին հեռու տանել այգուց։
Պարելով բեմի վրա՝ կարճ կիսավարտիքներով կիսամերկ 8 տղամարդիկ ցած են իջել և անմիջապես սկսել են երիտասարդ աղջիկներին բանանով կերակրել։ «Անկեղծ» պարերին հաջորդել են ոչ պակաս «ակեղծ» մրցույթները։
Քաղաքային իշխանության մատուցած այս անակնկալը, սակայն, բնակիչներից ոչ բոլորն են ոգևորությամբ ընդունել։ Քաղաքում աղմուկ է բարձրացել։ Շատերը տեղի ունեցածը որակել են խայտառակություն։

На городское мероприятие власти Чусово пригласили стриптизеров
В городе Чусово Пермского края разразился скандал. На концерт по случаю Дня молодежи местные власти пригласили стриптизеров, сообщает «Vesti.ru».
В парке отдыха, где проходило мероприятие, собрались несколько тысяч человек. Накануне местные власти заявили, что это будет самое яркое и запоминающееся шоу на Урале. Когда на сцену вышли танцовщики стриптиза, жители поняли, что чиновники не обманули.
Публика (особенно та, что младше 16 и старше 60 лет) действительно была крайне удивлена. Родители поспешили сразу же увести маленьких детей.
Оттанцевав программу, восемь артистов в коротких шортах, майках и ковбойских шляпах спустились к зрителям и начали кормить молодых девушек бананами прямо из рук. Вскоре несколько горожанок поднялись на сцену. На смену откровенным танцам пришли нескромные конкурсы.
Как оказалось, данный сюрприз местных властей понравился далеко не всем. В городе разразился нешуточный скандал. Многие назвали произошедшее позором.
Вместо этого, большая часть мужского населения Чусово недоумевает, почему пригласили только танцоров-мужчин.