Իվանիշվիլին մեկնում է Իսրայել՝ պայմավորվածություն ձեռք բերելու զենքի մատակարարման վերաբերյալ
Վրաստանի վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլին այսօր երկօրյա այցով կժամանի Իսրայել։ Նա հույս է հայտնել, որ այցի շրջանակներում նրան կհաջովի վերակագնել երկու երկրների միջև առանձնահատուկ հարաբերությունները՝ ընդհուպ մինչև ռազմավարական համագործակցություն։
Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նաթանյահուի աշխատակազմից «Ռիա–Նովոստի»–ին հայտնել են, որ երկու վարչապետների հանդիպումը նախատեսված է վաղը։
Իսրայելական մամուլի տվյալներով՝ վրացական պատվիրակությունը նախատեսում է այցելել տեղի ռազմական ձեռնարկություններից մեկը և քննարկել անօդաչու թռչող սարքերի, հրթիռային համակարգերի և այլ տեսակի զինամթերքի ձեռքբերման հարցեր։

Иванишвили надеется восстановить с Израилем стратегические отношения
Сегодня премьер-министр Грузии Бидзина Иванишвили с двухдневным визитом прибудет в Израиль, с которым он надеется восстановить особые отношения, вплоть до стратегического партнерства, сообщает «Новости-Грузия».
24 июня Иванишвили встретится с президентом Израиля Шимоном Пересом, 25 июня – с главой правительства Биньямином Нетаньяху.
По данным израильской прессы, грузинская делегация планирует также посетить одно из местных оборонных предприятий и поднять вопрос о возобновлении закупок оружия, включая беспилотные летательные аппараты, противотанковые и зенитно-ракетные комплексы.