Սերժ Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վլադիմիր Պուտինի հետ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է ՌԴ Նախագահին և եղբայրական ռուս ժողովրդին առաջիկա պետական տոնի՝ Ռուսաստանի օրվա կապակցությամբ: ՀՀ Նախագահը մաղթել է գործընկերոջը քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ եղբայրական ռուս ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն:
Նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Վլադիմիր Պուտինը քննարկել են ռազմավարական դաշնակից պետությունների միջև հարաբերությունների խորացմանն ու բոլոր ոլորտներում համագործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր:

Между Сержем Саргсяном и Владимиром Путиным состоялся телефонный разговор
Сегодня состоялся телефонный разговор между президентами Армении и России Сержем Саргсяном и Владимиром Путиным.
Серж Саргсян поздравил президента РФ и братский народ России с предстоящим государственным праздником – Днем России. Президент Армени пожелал коллеге крепкого здоровья и успехов, а братскому народу России – мира и благоденствия.
Были также обсуждены вопросы, относящиеся к углублению отношений и расширению сотрудничества во всех сферах между двумя государствами, являющимися стратегическими партнерами.