«Տիգրան Սարգսյանից բացի հրաժարական պետք է տա նաև Սերժ Սարգսյանը». Ալեքսանդր Արզումանյանը՝ օֆշորային պատմության մասին
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ալեքսանդր Արզումանյանի համոզմամբ՝ եթե պարզվի, որ իրականությանը համապատասխանում է «Հետք» էլեկտրոնային օրաթերթի հրապարակումը, ապա ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն անշուշտ պետք է հրաժարական տա։
–Ես Էդիկ Բաղդասարյանին ճանաչում եմ 30 տարի և վստահ եմ, որ նա ուրեմն փաստեր ունի նման հրապարակում անելու համար։ Նա խոստացել է հետևողականորեն շարունակել և հետամուտ լինել այդ հրապարակմանը, իսկ ես իր համառությանը վստահում եմ,–«7օր»–ի հետ զրույցում ասել է Ա. Արզումանյանը։
Մեր հարցին՝ դատախազությանը Տիգրան Սարգսյանի դիմելը արդյոք չի՞ վկայում այդ պատմությունը պարտակելու մտադրության մասին, Ա. Արզումանյանը պատասխանել է.
–Վստահ եմ, որ մարդիկ պետք է ստիպե՛ն, և դատախազությունը, փաստերի ճնշման ներքո, ստիպված լինի կիրառել օրենքը։
Օֆշորային գոտում իրականացրած այս մութ գործարքների փաստն ապացուցվելուց հետո, Ա. Արզումանյանի համոզմամբ, հրաժարական պետք է տա ոչ միայն Տիգրան Սարգսյանը, այլև ընդհանարպես նրա գլխավորած կառավարությունը և անձամբ Սերժ Սարգսյանը։
–Եթե երկրի ղեկավարը վստահում է կառավորության ղեկը մի մարդու, ով ապօրինաբար գումարներ է վաստակել և թալանել է երկիրը, ապա անշուշտ բոլո՛րը պետք է հրաժարական տան,–նշել է Ա. Արզումանյանը։
Այս ամենը պետք է հանգեցնի նաև քրեական պատասխանատվության, ինչը նրա խոսքերով՝ ոչ թե իր անձնական կարծիքն է, այլ օրենքի պահանջը։

Кроме Тиграна Саркисяна в отставку должен подать и Серж Саргсян – Александр Арзуманян
Депутат Национального собрания Александр Арзуманян убежден, что если публикация электронной газеты «Этк» соответствует действительности, премьер-министр РА Тигран Саркисян должен подать в отставку.
«Я знаю Эдика Багдасаряна уже 30 лет, и уверен, что у него были соответствующие факты, раз он опубликовал эту статью. Он пообещал продолжить данную публикацию и быть последовательным в этом вопросе, а я доверяю его упорству», - отметил в беседе с «7or» Арзуманян.
На вопрос о том, не свидетельствует ли обращение Тиграна Саркисяна в прокуратуру о его намерении замять эту историю, Арзуманян ответил:
«Уверен, что люди должны заставить, чтобы прокуратура, под давлением фактов, применила закон».
Депутат НС считает также, что после доказательства факта осуществления темных сделок в оффшорной зоне в отставку должен подать не только Тигран Саркисян, но и возглавляемое им правительство и лично Серж Саргсян.
«Если руководитель страны доверяет возглавление правительства человеку, который занимался незаконной деятельностью и разграблял страну, то, несомненно, в отставку должны подать все», - подчеркнул Арзуманян.
Это должно повлечь за собой и уголовную ответственность, что, по его словам, является не частным мнением, а требованием закона.