ԲՀԿ նախագահ. «Գորիսում տեղի ունեցածը շատ ցավալի է»
–Գորիսում տեղի ունեցածը ես շատ ցավալի եմ գնահատում,–այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը՝ խոսելով Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի հետ կապված միջադեպի մասին։
Գագիկ Ծառուկյանի խոսքերով՝ տեղի ունեցածը ոչ թե լրագրողներից յուրաքանչյուրը ինչպես ցանկանա, այդպես էլ պետք է մեկնաբանի՝ մի կամ մյուս կողմին պահելով, այլ արադարացի լինի։
–Ցավալի դեպք է կատարվել, իրոք պետք է շատ զուսպ, չափի մեջ լինել, որովհետև կուրուստ է եղել, հաճելի չէ ոչ մի կողմի համար։ Բոլորդ պետք է համբերատար սպասեք, կան ներկաներ, կան տուժողներ, կա մահացած, համապատասխան իրավապահ մարմինները քննությունը կկատարեն և մեղավորներին պատրադիր պետք է պատժեն, որ նման դեպք այլևս չկատարվի,–եզրափակել է Գ. Ծառուկյանը։

Председатель ППА: «Случившееся в Горисе было крайне болезненным инцидентом»
«Случившееся в Горисе было крайне болезненным инцидентом», - заявил во время брифинга в НС руководитель парламентской фракции ППА Гагик Царукян, говоря о недавней трагедии во дворе дома бывшего губернатора Сюника Сурика Хачатряна.
По его словам, комментировать случившееся каждый журналист должен не по собственному усмотрению, защищая ту или иную сторону, а будучи объективным и справедливым.
«Сожалею о случившемся. Нужно быть крайне сдержанным, так как произошла потеря, которая неприемлема ни для одной из сторон. Все должны терпеливо подождать, так как были и свидетели, и пострадавшие, и погибший. Соответствующие правоохранительные органы проведут расследование, и виновные обязательно должны быть наказаны, чтобы подобное впредь не повторилось», - заключил Царукян.