Վաղը` մայիսի 30-ին, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Բելառուսի Հանրապետություն` Մինսկ քաղաքում մասնակցելու Անկախ պետությունների համագործակցության (ԱՊՀ) մասնակից պետությունների կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի հերթական նիստին։
Կառավարական պատվիրակության կազմում են ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Վաչե Գաբրիելյանը, ՀՀ ֆինանսների նախարար Դավիթ Սարգսյանը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք։
Վարչապետի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Մինսկ

Правительственная делегация во главе с премьер-министром Армении Тиграном Саркисяном 30 мая с рабочим визитом отбудет в Беларусь для участия в очередном заседании совета глав правительств стран СНГ.
В состав правительственную делегацию вошли глава аппарата правительства Ваче Габлиелян, министр финансов Давид Саркисян, замминистра иностранных дел Шаварш Кочарян и прочие должностные лица.
Премьер-министр Армении отбудет в Минск