Մայիսի 26-ին կմեկնարկի ԵԽԽՎ նախագահի այցը Հարավային Կովկաս
Մայիսի 26-ին մեկնարկում է Եվրոպայի Խորհրդի Խորհրդարանական Վեհաժողովի նախագահ Ժան Կլոդ Մինյոնի պաշտոնական այցը տարածաշրջան։ Նույն օրը նա կժամանի Ադրբեջան, այնուհետև՝ մայիսի 28-ին եվրոպացի բարձրաստիճան պաշտոնյան կմեկնի Վրաստան, ապա՝ Հայաստան: 2013թ. մայիսի 31-ին Երևանում կայանելու է ԵԽԽՎ Նախարարների հանձնաժողովի նիստը՝ Հայաստանի նախագահության շրջանակում:

26 начнется визит председателя ПАСЕ на Южный Кавказ
26 мая начнется официальный визит председателя Парламентской ассамблеи Совета Европы Жан-Клода Миньона на Южный Кавказ. В тот же день он прибудет в Азербайджан, 28 мая – в Грузию, 31 – в Армению.
31 мая в Ереване пройдет заседание постоянной комиссии ПАСЕ под руководством Армении, которая является действующим председателя Комитета министров СЕ.