Լեգենդար ռուսական ռոք խումբը հանդես կգա Երևանում
Ռուսաստանյան լեգենդար «DDT» ռոք-խմբի համերգը Երեւանում տեղի կունենա հունիսի 16-ին՝ «Ժողովրդական դիվանագիտության առաքելություն» քաղաքացիական նախաձեռնության շրջանակներում:
«Լեգենդար խմբի պատմական համերգը Ժողովրդական դիվանագիտության շրջանակներում անցկացվող միջոցառումների արժանի եզրափակումը կլինի: Երեւանյան համերգի մասին պայմանավորվածությունը ձեռք է բերվել 2013-ի փետրվարին, եւ այն կկայանա հենց այն պատճառով, որ Յուրի Շեւչուկը (խմբի մենակատարը-խմբ.) ուզում է Հայաստան մեկնել»,-ըստ «Նովոստի-Արմենիայի»՝ տեղեկացրել է «Ժողովրդական դիվանագիտության առաքելության» կազմակերպիչ Մեելիս Կուբիտիսը:
Խմբի երեւանյան համերգը տեղի կունենա Կ. Դեմիրճյանի անվան ՄՀՀ փոքր դահլիճում: Համերգի կազմակերպիչն է Mezzo production-ը:
«DDT»-ն հիմնադրվել է 1980-ին Ուֆայում: Խմբի առաջատարը, հիմնադիրը, երգերի մեծ մասի հեղինակը պոետ, կոմպոզիտոր, նկարիչ, հասարակական գործիչ և պրոդյուսեր Յուրի Շեւչուկն է:

ДДТ даст концерт в Ереване
16 июня в рамках гражданской инициативы Миссия народной дипломатии в Ереване пройдет концерт легендарной российской рок-группы ДДТ.
«Исторический концерт легендарной группы станет достойным завершением мероприятий, проводимых в рамках Миссии народной дипломатии. Договоренность о ереванском концерте группы была достигнута в феврале 2013 года в Санкт-Петербурге, и он состоится именно потому, что Юрий Шевчук хочет ехать в Армению»,- сообщил агентству «Новости-Армения» организатор Миссии народной дипломатии Меэлис Кубитис.
Ереванский концерт группы пройдет в малом зале Спортивно-концертного комплекса имени К. Демирчяна. Его организует «Mezzo production».