Էդիկ Բաղդասարյան. «Որքա՞ն արժե ոստիկանական տեսանյութը»
Լրատվամիջոցներում հայտնվել է «Ժառանգություն» կուսակցության ներկայացուցիչ Արմեն Մարտիրոսյանին բերման ենթարկելու մասին մի տեսանյութ: Ակնհայտ է, որ այն նկարահանել է ոստիկանության աշխատակիցը: Սա առաջին դեպքը չէ, երբ օպերատիվ նկարահանումները հայտնվում են լրատվամիջոցների տրամադրության տակ: Խնդրում ենք տեղեկացնել.
1. Ի՞նչ հիմքով է ոստիկանությունը դրանք տրամադրում լրատվամիջոցներին:
2. Արդյոք դրանց համար ԶԼՄ-ները վճարո՞ւմ են ոստիկանությանը:
3. Եթե այո, խնդրում ենք մանրամասնել, թե որքա՞ն արժե ոստիկանական տեսանյութը, եւ ինչպե՞ս կարող ենք մեզ հետաքրքրող օպերատիվ նկարահանման կադրերը ձեռք բերել:
4. Վերջին տեսանյութում առկա է նաեւ գովազդ՝ www.MER-OJAX.com: Արդյոք գովազդատուն ոստիկանության հետ պայմանագիր կնքե՞լ է: Եթե այո, ի՞նչ պայմաններով:

Эдик Багдасарян: «Сколько стоит сделанная полицией видеозапись?»
В СМИ появилась видеозапись, на которой показаны кадры задержания представителя партии «Наследие» Армена Мартиросяна. Очевидно, что данная запись была сделана работником полиции. Это не первый случай, когда кадры оперативной съемки оказываются в распоряжении СМИ. Просим Вас ответить:
На каком основании полиция предоставляет их средствам массовой информации?
Платят ли за них эти СМИ?
Если да, то просим уточнить, сколько стоит сделанная полицией видеозапись и как можно приобрести интересующие нас кадры оперативной съемки?
В последней видеозаписи присутствует также реклама «www.MER-OJAX.com». Подписывал ли рекламодатель с полицией соглашение? Если да, то на каких условиях?