Լևոն Տեր-Պետրոսյանը երևանցիներին կոչ արեց ակտիվ մասնակցել ընտրություններին
9/11 ընտրատեղամասում իր քաղաքացիական պարտքը կատարեց Հայ ազգային կոնգրեսի նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը։ Քվեարկությունից հետո տեղի ունեցած ճեպազրույցում նաերևանցիներինկոչ արեց ակտիվ մասնակցել ընտրություններին:
«Յուրաքանչյուր քաղաքացի պետք է հասկանա, որ նրա ակտիվ մասնակցությունից է ամեն ինչ կախված: Ով չի գալիս ընտրությունների, դժգոհելու տեղ չունի: Միայն մասնակցություն: Եվ ձեզ միջոցով կոչ եմ անում ժողովրդին` գալ և մանսկացել քվեարկությանը, ում օգտին ուզում են», - ասաց նա: Պատասխանելով հարցին, թե որ Երևանի համար է նա քվեարկել, առաջին նախագահը ժպտալով հայտարարեց. «Հայաստանի մայրաքաղաք Երևանի համար»:
9/11 ընտրատեղամասում իր քաղաքացիական պարտքը կատարեց Հայ ազգային կոնգրեսի նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը։ Քվեարկությունից հետո տեղի ունեցած ճեպազրույցում նաերևանցիներին կոչ արեց ակտիվ մասնակցել ընտրություններին:
«Յուրաքանչյուր քաղաքացի պետք է հասկանա, որ նրա ակտիվ մասնակցությունից է ամեն ինչ կախված: Ով չի գալիս ընտրությունների, դժգոհելու տեղ չունի: Միայն մասնակցություն: Եվ ձեզ միջոցով կոչ եմ անում ժողովրդին` գալ և մանսկացել քվեարկությանը, ում օգտին ուզում են», - ասաց նա:
Պատասխանելով հարցին, թե որ Երևանի համար է նա քվեարկել, առաջին նախագահը ժպտալով հայտարարեց. «Հայաստանի մայրաքաղաք Երևանի համար»:

Левон Тер-Петросян призвал ереванцев к активному участию в выборах
На избирательном участке №9/11 проголосовал председатель АНК Левон Тер-Петросян. После голосования он призвал ереванцев к активному участию в выборах.
«Каждый гражданин должен понять, что от его активного участия зависит очень многое. Тот, кто не приходит на выборы, не должен затем жаловаться. Лишь участие. Призываю народ придти на участки и проголосовать за вашего кандидата», - отметил Тер-Петросян.
Отвечая на вопрос о том, за какой Ереван он проголосовал, лидер АНК сказал: «За являющийся столицей Армении Ереван».