Նոր մանրամասներ ապրիլի 23-ին Գյումրի քաղաքում տեղի ունեցած սպանության դեպքից
Ոստիկանության քրեական հետախուզության, կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունների, ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության և Գյումրիի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական և քննչական համատեղ միջոցառումների շնորհիվ ապրիլի 25-ին՝ ժամը 15։30-ին, ոստիկանության Գյումրիի բաժին է ներկայացել 1995թ. ծնված Գևորգ Խաչատրյանը և ներկայացրել «ԱԿ-74» տեսակի ինքնաձիգ և փամփուշտատուփ` լիցքավորված 5,45 տրամաչափի 14 փամփուշտով:
Գ. Խաչատրյանը հայտարարել է, որ ինքը ապրիլի 23-ին Շիրակացի փողոցի թիվ 54/Բ շենքի մոտ տեղի ունեցած փոխհրաձգության ընթացքում այդ ինքնաձիգով ցանկացել է հետապնդել Վահե Ղուկասյանին, որը փոխհրաձգության ընթացքում հրազենային վնասվածքներ է պատճառել իր հորը` Հարություն Խաչատրյանին:
Գ. Խաչատրյանը ձերբակալվել է:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք՝ ապրիլի 23-ին՝ Ժամը 13։00-ի սահմաններում, Գյումրիի բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Գյումրիի բաժնում ահազանգ էր ստացվել, որ Գյումրի քաղաքի Շիրակացի 54բ շենքի մոտից հրազենային վնասվածքներով իրենց մոտ են տեղափոխվել Հարություն Խաչատրյանը և Արտյոմ Կարապետյանը: Վերջինս հիվանդանոցում մահացել էր:
Ապրիլի 24-ին ոստիկանության Գյումրիի բաժնում 1989թ. ծնված Վահե Ղուկասյանը խոստովանել էր, որ նշված հանցագործությունը կատարել է ինքը:

Как сообщает пресс-служба полиции, 25 апреля в результате оперативно-розыскных мероприятий сотрудников полиции в отделение полиции Гюмри явился Геворк Хачатрян (1995 гр.) и представил автомат типа «АК-74», заряженный 14 патронами калибром 5,45 мм. Хачатрян заявил, что 23 апреля в ходе перестрелки в Гюмри на улице Ширакаци 54/Б он с этим автоматом преследовал Ваге Гукасяна, который выстрелил и ранил его отца Арутюна Хачатряна. Геворк Хачатрян арестован. Следствие продолжается.
Напомним, что 23 апреля в районе 13:00 из медцентра в Гюмри поступил сигнал о том, что с территории у здания по адресу Ширакаци 54б в больницу с пулевыми ранениями доставлены Арутюн Хачатрян (Кавор Арут) и Артем Карапетян (Шеко), который от полученных ранений скончался в больнице. 24 апреля, был арестован племянник бывшего мэра Гюмри Вардана Гукасяна – Ваге Гукасян. Он признался в вышеуказанном преступлении.
Новые подробности перестрелки в Гюмри