Այսօր «Հայելի» ակումբում հրավիրված բանավեճում Կենտրոնական բանկի նախկին նախագահ Բագրատ Ասատրյանը դիմել էՀՀ ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀԿ-ական Հակոբ Հակոբյանին՝ ասելով.
-Դուք ի վիճակի չեք որևէ խնդիր դնել և լուծել։ Ախպե՛ր ջան, բարի եղեք, հեռացե՛ք։
-Մենք չենք հեռանա, որովհետև փոխարինող չունենք։ Ինչքան ուզում ենք փոխարինող գտնենք, չենք կարողանում,-կատակով պատասխանել է Հ. Հակոբյանը։
Բագրատ Ասատրյանը` ՀՀԿ–ականին. «Ախպե՛ր ջան, հեռացե՛ք»
Այսօր «Հայելի» ակումբում հրավիրված բանավեճում Կենտրոնական բանկի նախկին նախագահ Բագրատ Ասատրյանը դիմել է ՀՀ ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀԿ-ական Հակոբ Հակոբյանին՝ ասելով.

В ходе сегодняшних дебатов в клубе «Айэли» бывший председатель Центробанка РА Баграт Асатрян обратился к председателю постоянной комиссии Национального собрания РА по социальным вопросам, члену РПА Акопу Акопяну, сказав:
«Вы не в состоянии поставить и решить какую-либо задачу. Будьте добры, уходите!».
«Мы не уйдем, потому что нам нет замены. Как бы мы ни хотели найти замену, всë равно не можем», - в шутку ответил Акопян.
Баграт Асатрян республиканцу: «Будьте добры, уходите!»