Արծվիկ Մինասյանը չի բացառել, որ ՀՅԴ–ն այսուհետ չկանգնի Րաֆֆի Հովհաննիսյանի կողքին
«7օր»–ի հետ զրույցում ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը չի բացառել, որ ապրիլի 9–ի դեպքերից հետո Դաշնակցությունը վերանայի Ազատության հրապարակ գնալու և Րաֆֆի Հովհաննիսյանի կողքին հարթակում կանգնելու իր որոշումը։
–Հետագա ընթացքը մենք առանձին կվերլուծենք և կհրապարակենք մեր գործողությունների մասին։
Հիշեցնենք, որ ՀՅԴ–ն, 2013թ. նախագահական ընտրությունների հետընտրական շրջանում միանալով Ազատության հրապարակում գտնվող Րաֆֆի Հովհաննիսյանին, հայտարարեց՝ մենք այնտեղ ենք, որտեղ ժողովուրդն է։
«7օր»–ը Արծվիկ Մինասյանից հետաքրքրվել է՝ նման հայտարարություն արած ՀՅԴ–ն ինչո՞ւ երեկ ժողովրդի հետ Բաղրամյան փողոցում չէր։
–Դաշնակցությունը միշտ էլ ժողովրդի հետ է եղել ու կա՛։ Իսկ երեկ Բաղրամյանում մենք չէին կարող լինել, որովհետև այդ սցենարը նախապես կանխատեսել էինք։ Ասել էինք, որ այդ սցենարը ոչ մի լուծում չի՛ տալու։
Իսկ ԱԺ ամբիոնից Արծվիկ Մինասյանը, անդրադառնալով երեկ Բաղրամյան փողոցում ցուցարարների և ոստիկանների միջև տեղի ունեցած բախումներին, ընդգծել է՝ չենք կարող խուսափել սադրիչներից, բայց կարևոր է, որ քննարկումների արդյունքում քաղաքական գործիչները կարողանան իրավիճակը ճիշտ գնահատել։
–Երիցս ճիշտ էինք, երբ պնդում էինք, որ երկրում ստեղծված լարված իրավիճակի ելքը իշխանություն–ընդդիմություն քաղաքական միասնական օրակարգն է,–եզրափակել է նա։

Арцвик Минасян не исключает, что впредь АРФД не будет рядом с Раффи Ованнисяном
Не исключено, что после событий 9-го апреля АРФ «Дашнакцутюн» пересмотрит свое отношение к митингам Раффи Ованнисяна и больше не будет стоять рядом с ним на площади Свободы. Об этом в беседе с «7or» заявил депутат парламента от фракции АРФД Арцвик Минасян.
«Мы отдельно обсудим свои дальнейшие шаги и сделаем соответствующее заявление», - отметил депутат.
Напомним, что в период после президентских выборов 2013-го года АРФД присоединилась к борьбе Раффи Ованнисяна на площади Свободы, заявив, что они будут там, где народ.
«7or» поинтересовался у Арцвика Минасяна, почему сделавшей подобное заявление АРФ «Дашнакцутюн» вчера не было на проспекте Баграмяна.
«АРФД всегда была и будет рядом с народом. Что касается присутствия на проспекте Баграмяна, то мы не могли вчера быть там, поскольку заранее предвидели сценарий развития ситуации. Мы заявляли, что подобные шаги не принесут никаких решений», - заявил Минасян.
Выступая с трибуны НС, он также коснулся вчерашних событий, отметив: «Мы были втройне правы, когда утверждали, что выходом из сложившейся в стране ситуации является формирование совместной политической повестки власти и оппозиции».