Ահարոն Ադիբեկյան. «Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հիշեցնում է Քաջ Նազարին»
Այսօրվա ասուլիսին «Սոցիոմետր» սոցիոլոգիական կենտրոնի ղեկավար Ահարոն Ադիբեկյանը հայտնել է, որ իրենք 1200 երևանցիների շրջանում հարցում են իրականացրել՝ ճշտելու «Ժառանգության» հնրավորությունները Երևանի ավագանու ընտրություններում։ «Հարցվածների 42 տոկոսը անիմաստ է համարել Հովհաննիսյանի ընտրապայքարը, 40 տոկոսը գտնում է, որ պայքարը իմաստ ունի, և միայն 13 տոկոսն է վստահ, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի պայքարը արդյունքի կբերի»,–ասել է բանախոսն՝ ընդգծելով, որ Երևանի ավագանու ընտրություններում Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հավակնում է հավաքել ընդամենը 8 տոկոս ձայն, քանի որ նախագահական ընտրությունների ժամանակ ԲՀԿ-ի, ՀՅԴ-ի ձայները վերադարձան այդ կուսակցություններին:
Անդրադառնալով երեկվա իրադարձություններին՝ սոցիոլոգը Րաֆֆի Հովհաննիսյանին համեմատեց Քաջ Նազարի հետ, ով մի պահ հայտնվել է վագրի մեջքին ու չգիտի ինչ անել։ «Չեմ ցանկանում վիրավորել «Ժառանգության» առաջնորդին, այդուհանդերձ, նրա գործողությունները կարելի է տեղավորել «Խենթից մինչև խենթացած» աշխատության մեջ»,–ասել է Ադիբեկյանը։

Агарон Адибекян: «Раффи Ованнисян напоминает Храброго Назара»
Во время сегодняшней пресс-конференции руководитель центра социологических исследований «Социометр» Агорон Адибекян рассказал о результатах опроса общественного мнения относительно шансов партии «Наследие» на выборах Совета старейшин Еревна.
По словам Адибекяна, лидер «Наследия» может набрать всего 8% голосов, поскольку отданные за него во время президентских выборов голоса ППА и АРФД вернулись этим партиям.
«Из 1200 опрошенных ереванцев 42% посчитали борьбу Ованнисяна бессмысленной, 40% видят в ней смысл, и лишь 13% уверены, что борьба Раффи Ованнисяна принесет свои плоды», - отметил социолог.
Говоря о вчерашних событиях, Адибекян сравнил Раффи Ованнисяна с Храбрым Назаром, который в какой-то момент оседлал тигра, но не знает что делать дальше.