Արմեն Բադալյան. «Սա Ազգային ժողովին համարժեք ընտրություն է»
Երևանի ավագանու ընտրությունների նախընտրական քարոզարշավը թեև ապրիլի 7–ին է մեկնարկելու, սակայն ընտրական տեխնոլոգիաների մասնագետ Արմեն Բադալյանի կարծիքով՝ այն փաստացի արդեն սկսվել է։
–Որոշ կուսակցություններ ինչ–որ չափով նախընտրական քարոզարշավն անուղղակի արդեն իրականացնում են։ ՀՀԿ–ն, ԲՀԿ–ն, «Ժառանգությունը» մի փոքր ավելի ակտիվ են այս հարցում, իսկ ՀԱԿ–ն ու ՀՅԴ–ն դեռ պասիվ են,–ասել է Ա. Բադալյանը՝ ավելացնելով, որ այժմ «Ժառանգությունը» ոչ թե հետընտրական, այլ նախընտրակա՛ն գործողություն է իրականացնում.
–2013թ. փետրվարի 18–ից հետո «Ժառանգությունն» ինչ իրականացրել է, պետք է դիտարկել միայն Երևանի ավագանու ընտրությունների համատեքստում։ Չնայած արտաքին շղարշը նախագահական ընտրությունների ժամանակ իրենցից գողացված քվեի ներքո է, բայց ներքին շաղարշով շատ պարզ երևում է, որ «Ժառանգությունը» նախագահական ընտրություններից սահուն կերպով անցնում է դեպի Երևանի ավագանու ընտրություններ։
Քաղտեխնոլոգը առաջնահերթ կարևորում է ոչ այնքան նախընտրական քարոզչությունը, որքան ընտրությունների օրը ձայներ պահել կարողանալը և նկարչությունը թույլ չտալը։ Իսկ քարոզչությունն էլ, ըստ նրա, պետք է իրականացվի ոչ թե ընդդեմ ՀՀԿ–ի, այլ հանուն Երևանի։
–Խնդիրը ոչ թե ՀՀԿ–ին հակակշռի մեջ է, այլ ցանկալի Երևան ունենալու մեջ է։ Այս անգամ մարդիկ ոչ թե քվեարկելու են հակա, այլ հանունի համար։ Քանի որ հանուն Երևանի զարգացման պայքարելն արդեն ինքնին ՀՀԿ–ի դեմ է, որովհետև նրանք ամեն ինչ անում են Երևանի չզարգանալու համար։
Ա. Բադալյանը միաժամանակ ընդգծում է, որ Երևանի ավագանու ընտրությունները առաջին հերթին քաղաքակա՛ն են և շատ կարևոր։

Предстоящие выборы равноценны парламентским – Армен Бадалян
Хотя агиткампания на муниципальных выборах в Ереване стартует  7-го апреля, но специалист по избирательным технологиям Армен Бадалян считает, что фактически она уже началась.
«Некоторые партии косвенно уже проводят предвыборную кампанию. РПА, ППА и «Наследие» немного более активны в этом вопросе, а АНК и АРФД пока пассивны», - отметил Бадалян, добавив, что сейчас деятельность партии «Наследие» носит не поствыборный, а предвыборный характер.
«Все, что делала партия «Наследие» после 18-го февраля, нужно рассматривать исключительно в контексте выборов столичного Совета старейшин. Хотя внешне этому придается вид борьбы за украденные у них во время президентских выборов голоса, но под всем этим ясно видно, что “Наследие” делает плавный переход от президентских к муниципальным выборам».
По словам политтехнолога, не столько важно провести предвыборную кампанию, сколько отстоять голоса в день выборов и не позволить нарисовать результаты голосования. Агитация же должна проводиться не против РПА, а во имя Еревана:
«Задача не в создании противовеса РПА, а в получении желаемого всеми Еревана. На этот раз люди будут голосовать не против, а во имя. Борьба во имя развития Еревана сама по себе направлена против РПА, поскольку они делают всё, чтобы город не развивался».
Бадалян подчеркнул также, что выборы Совета старейшин Еревана являются, прежде всего, политическими, поэтому они столь важны.