Հունվարի 11-ին-ն ՀՀԿ գումարել է շտաբի նիստ, որի ժամանակ քննարկվել է առաջիկա նախագահական ընտրությունների հետ կապված կազմակերպչական հարցեր: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնել է ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀԿ մամուլի խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը:
Նրա փոխանցմամբ՝ ՀՀԿ շտաբը ղեկավարելու է ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, իսկ շտաբի պետի տեղակալները 5-ն են` Միքայել Մինասյանը, Դավիթ Հարությունյանը, Արմեն Գևորգյանը, Կարեն Կարապետյանը, Լևոն Յոլյանը:
Հովիկ Աբրահամյանի տեղակալները հինգն են

Стал известен основной состав предвыборного штаба Сержа Саргсяна
11 января Республиканская партия Армении созвала заседание штаба, в ходе которого обсуждались организационные вопросы, связанные с предстоящими президентскими выборами. Об этом в беседе с «Panorama.am» сообщил вице-спикер НС, пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов.
Подтвердив, что предвыборный штаб РПА возглавит спикер Национального собрания Овик Абраамян, Шармазанов сообщил, что заместителями начальника штаба будут Микаел Минасян, Давид Арутюнян, Армен Геворгян, Карен Карапетян и Левон Йолян.