Հրանտ Բագրատյան. «Եթե Լևոն Տեր-Պետրոսյանն առաջադրվի, ապա ես կհանեմ թեկնածությունս»
ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է. ««Ազատություն» կուսակցության գալիք համագումարը տեղի կունենա դեկտեմբերի 24-ին ժամը 12։00 Եզնիկ Կողբացի 69 հասցեում գտնվող խուլ և համրերի պալատում։ Մեր դելեգատները հարցնում են օրակարգի մասով (ոմանք գալու են հեռավոր շրջանններից)։ Օրակարգում, այո, կա ինձ որպես ՀՀ Նախագահի թեկնածու առաջադրվելու հարց։ Ուստի բոլոր դելեգատներին խնդրում եմ պարտաճանաչ մասնակցել։ Գտնում եմ, որ առաջիկա ընտրություններում ազատական գաղափարախոսությամբ թեկնածուի ներկայությունը պարտադիր է։ Միաժամանակ տեղյակ եմ պահում, որ եթե Լևոն Տեր-Պետրոսյանն առաջադրվի, ապա ես ի վերջո կհանեմ թեկնածությունս (եթե առաջադրված լինեմ)։ Խնդրում եմ նկատի ունենալ, որ ես ՀԱԿ կողմից չեմ առաջադրվում։ Ավելին, այս ընթացքում ես միառժամանակ դադարեցնում եմ ակտիվ համագործակցությունս ՀԱԿ քաղաքական խորհրդի հետ՝ նրանցից որևիցե մեկին կաշկանդած չլինելու համար»։
ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է. ««Ազատություն» կուսակցության գալիք համագումարը տեղի կունենա դեկտեմբերի 24-ին ժամը 12։00 Եզնիկ Կողբացի 69 հասցեում գտնվող խուլ և համրերի պալատում։ Մեր դելեգատները հարցնում են օրակարգի մասով (ոմանք գալու են հեռավոր շրջանններից)։ Օրակարգում, այո, կա ինձ որպես ՀՀ Նախագահի թեկնածու առաջադրվելու հարց։ Ուստի բոլոր դելեգատներին խնդրում եմ պարտաճանաչ մասնակցել։ Գտնում եմ, որ առաջիկա ընտրություններում ազատական գաղափարախոսությամբ թեկնածուի ներկայությունը պարտադիր է։ Միաժամանակ տեղյակ եմ պահում, որ եթե Լևոն Տեր-Պետրոսյանն առաջադրվի, ապա ես ի վերջո կհանեմ թեկնածությունս (եթե առաջադրված լինեմ)։ Խնդրում եմ նկատի ունենալ, որ ես ՀԱԿ կողմից չեմ առաջադրվում։
Ավելին, այս ընթացքում ես միառժամանակ դադարեցնում եմ ակտիվ համագործակցությունս ՀԱԿ քաղաքական խորհրդի հետ՝ նրանցից որևիցե մեկին կաշկանդած չլինելու համար»։

Если Левон Тер-Петросян будет баллотироваться, то я сниму свою кандидатуру – Грант Багратян
Депутат парламента от Армянского национального конгресса, председатель партии «Свобода», бывший премьер-министр Грант Багратян намерен баллотироваться в президенты. Об этом он написал на своей страничке в социальной сети «Facebook».
«Сегодня 20 декабря. Все обращаются к партии «Свобода» по вопросу предстоящего съезда. Съезд состоится 24 декабря в 12:00 по адресу Езника Кохбаци 69. Наши делегаты интересуются повесткой съезда. Действительно, на повестке вопрос выдвинуть меня кандидатом в президенты Армении. Следовательно, прошу всех делегатов присутствовать. Считаю, что наличие на предстоящих выборах кандидата, представляющего либеральную идеологию, обязательно. Одновременно сообщаю, что если будет баллотироваться Левон Тер-Петросян, то я, в конечном итоге, сниму свою кандидатуру.
Прошу иметь в виду, что я не баллотируюсь от Армянского национального конгресса. Более того, в этого момента я временно приостанавливаю свое активное сотрудничество с Политсоветом АНК, чтобы контакты с кем-либо из его членов не сковывали мои действия», - отметил Багратян.