Լեհաստանի, Շվեդիայի և Բուլղարիայի արտաքին գործերի նախարարները կայցելեն Հայաստան
Ս/թ. դեկտեմբերի 13-14-ը Հայաստան են այցելելու Լեհաստանի, Շվեդիայի և Բուլղարիայի արտաքին գործերի նախարարներ Ռադոսլավ Սիկորսկին, Կարլ Բիլդտը և Նիկոլայ Մլադենովը:
Այցի ընթացքում Լեհաստանի, Շվեդիայի և Բուլղարիայի արտաքին գործերի նախարարներին կընդունեն Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Նախարարները կհանդիպեն նաև ՀՀ ԱԺ-ում ներկայացված քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչների հետ:
Տեղի կունենան Հայաստանի և Լեհաստանի, Շվեդիայի և Բուլղարիայի արտգործնախարարների բանակցությունները և համատեղ մամուլի ասուլիսը:
Այցի ընթացքում կքննարկվեն Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների ընթացիկ վիճակը, Արևելյան գործընկերության շրջանակներում համագործակցության խթանման հեռանկարները, և կուրվագծվեն առաջիկա անելիքները` 2013թ. Վիլնյուսում կայանալիք Արևելյան գործընկերության գագաթնաժողովին ընդառաջ:

Армению посетят главы МИД Польши, Швеции и Болгарии
13-14 декабря в Армению прибудут главы МИД Польши, Швеции и Болгарии Радослав Сикорский, Карл Бильдт и Николай Младенов.
Как передает пресс-служба МИД Армении, в ходе визита состоится встреча министров с президентом Армении Сержем Саргсяном и премьер-министром Тиграном Саркисяном. Министры проведут встречи и с представителями политических партий, представленных в парламенте Армении.
В рамках визита состоятся переговоры глав МИД Армении, Польши, Швеции и Болгарии, а также совместная пресс-конференция.
В ходе визита стороны обсудят нынешний уровень отношений между Арменией и ЕС, перспективы развития сотрудничества в рамках программы «Восточное партнерство», а также обозначат план действий в преддверии саммита стран-участниц «Восточного партнерства» в Вильнюсе.