ՀՀ նախագահի ընտրությունները կանցկացվեն փետրվարի 18-ին
Քիչ առաջ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը հայտարարել է, որ ՀՀ նախագահի ընտրությունները կանցկացվեն փետրվարի 18-ին:
Այսօր կգումարվի նաև ԿԸՀ արտահերթ նիստ, որի ընթացքում կհաստատվի Հանրապետության նախագահի ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցը:
Ըստ «Ընտրական օրենսգրքի»՝ ՀՀ  նախագահի ընտրությունն անցկացվում է Հանրապետության նախագահի լիազորությունների ավարտից հիսուն օր առաջ:
Հանրապետության նախագահի ընտրության օրվա մասին հանրային ռադիոյով և հանրային հեռուստատեսությամբ հաղորդագրությամբ հանդես է գալիս Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահը քվեարկության օրվանից ոչ ուշ, քան 70 օր առաջ: Հանրապետության նախագահի ընտրության ժամանակ քվեարկության օրը հայտարարվում է ոչ աշխատանքային օր:
Հանրապետության Նախագահի թեկնածուի գրանցման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով են ներկայացվում քվեարկության օրվանից ոչ շուտ, քան 55, և ոչ ուշ, քան 45 օր առաջ` մինչև ժամը 18:00-ն:

Выборы президента Армении состоятся 18 февраля
Президентские выборы в Армении состоятся 18 февраля. Об этом сообщил председатель Центральной избирательной комиссии Армении Тигран Мукучян.
Он также добавил, что сегодня состоится внеочередное заседание Центральной избирательной комиссии, в ходе которого будет утвержден график мероприятий по  подготовке и проведению президентских выборов.
Отметим, что, согласно Избирательному Кодексу Армении, выборы президента Армении проводятся за 50 дней до истечения полномочий главы государства.
С сообщением о дне проведения президентских выборов по радио и телевидению выступает глава Центральной избирательной комиссии не позже, чем за 70 дней до проведения голосования. День проведения президентских выборов объявляется нерабочим днем.
Документы, необходимые для регистрации кандидатов в президенты Армении, представляются в Центризбирком не ранее, чем за 55 и не позднее, чем за 45 дней до голосования до 18:00. Регистрация кандидатов осуществляется не ранее, чем за 45 и не позднее, чем за 35 дней.