Վաղը Թելման Ջավանշիր օղլու Ալիևը միակողմանի կհանձնվի ադրբեջանական կողմին
Հայ-ադրբեջանական սահմանի` Տավուշի մարզի Կայանավանի հատվածում, նոյեմբերի 30-ին տեղի կունենա Ադրբեջանի քաղաքացի Թելման Ջավանշիր օղլու Ալիևի միակողմանի հանձնումը ադրբեջանական կողմին:
Ադրբեջանցի գերու հանձնումը լուսաբանել ցանկացող լրագրողներին տեղափոխող տրանսպորտային միջոցը կմեկնի ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրի տարածքին կից գտնվող ավտոկայանից՝ նոյեմբերի 30-ին՝ ժամը 08։00-ին:

Армения в одностороннем порядке передаст Азербайджану нарушителя границы
Завтра Армения в одностороннем порядке передаст Азербайджану пленного. Как сообщает пресс-служба Минобороны РА, передача состоится в Тавушской области на участке села Каянаван. Будет передан гражданин Азербайджана Тельман Алиев.
Отметим, что житель села Мазами Газахского района Азербайджана Тельман Джаваншироглу Алиев (1971 г.р.) пересек армяно-азербайджанскую границу на отрезке Тавушской области Армении 12 ноября около 07:45.