Լյովա Խաչատրյան. «ԲՀԿ–ն անհանգստանում է ժողովրդի վիճակով»
ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լյովա Խաչատրյանն այսօր հրավիրված ասուլիսում նշել է, որ ԲՀԿ–ն նախագահական ընտրությունների հետ կապված իր որոշումը կհրապարակի ակտիվի հետ հանդիպումները և տարածքային կառույցների տրամադրություններն ամփոփելուց հետո՝ կուսակցության քաղխորհրդի նիստում: Նիստի օրը դեռևս որոշված չէ։
ԲՀԿ-ն այսօր հզոր կուսակցություն է և չի կարող որևէ բանից տագնապել։ Միայն կարող է անհանգստանալ և անհանգստանո՛ւմ է ժողովրդի վիճակով,–հայտարարել է պատգամավորը:
Նա նաև նշել է, որ թեև պատգամավոր է ընտրվել մեծամասնական ընտրակագրով, սակայն միշտ էլ հայտարարել է, որ 100%–ով համամասնական ընտրակարգի կոմնղակիցն է։
–Ես դեմ եմ մեծամասնականին։ Այնտեղ գաղափարական պայքար չկա: Այն բերում է անձնական պայքարի, ձեռնամարտի, թշնամանքի։ Ինքս պարտադրված  եմ մասնակցել մեծամասնականով, քանի որ խաղի կանոները չփոխվեցին,-ասել է Լ. Խաչատրյանը:
Իսկ ընդդիմության հրավիրած ԱԺ արտահերթ նիստին ՀՀԿ–ի չմասնակցելը ԲՀԿ–ական պատգամավորը Սահմանադրության խախտում է համարել։

Лёва Хачатрян: «ППА обеспокоена положением народа»
Свое решение относительно участия в президентских выборах ППА опубликует после встречи с активом и представителями территориальных управлений партии – на заседании политсовета ППА. Об этом во время встречи с журналистами сообщил депутат парламента от фракции «Процветающая Армения» Лёва Хачатрян, отметив при этом, что конкретная дата проведения заседания пока не определена.
«ППА на сегодня является мощной партией, и ей не свойственно впадать в панику. Она может только выражать обеспокоенность или тревогу в связи с положением народа», - подчеркнул Хачатрян.
Он также отметил, что, несмотря на свое избрание по мажоритарной системе, он всегда заявлял, что является сторонником 100-процентно пропорциональной избирательной системы.
«Я против мажоритарной системы. Здесь нет никакой идеологической борьбы. Эта система ведет к борьбе между личностями, к потасовкам и вражде. Я был вынужден участвовать в выборах по мажоритарной системе, поскольку правила игры не изменились», - отметил депутат от ППА.
Что касается отказа РПА участвовать в созванном оппозицией внеочередном заседании парламента, то Хачатрян назвал это нарушением Конституции.