Քաղաքական խորհրդատվություններ ՀՀ և ՌԴ ԱԳՆ-երի միջև
Նոյեմբերի 12-ին Մոսկվայում տեղի ունեցան արտաքին քաղաքականության տեղեկատվական ապահովումը խորագրով քաղաքական խորհրդատվություններ Հայաստանի և Ռուսաստանի ԱԳՆ-երի միջև։
Պատվիրակությունները գլխավորում էին ՀՀ ԱԳ նախարարի խորհրդական, Մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչության պետ Տիգրան Մկրտչյանը և ՌԴ ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության պետ Ալեքսանդր Լուկաշիևչը:
Խորհրդատվություններին հանգամանալից քննարկում ծավալվեց տեղեկատվական բնագավառում երկու երկրների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների գործունեության շուրջ, կողմերը քննարկեցին երկու երկրների արտաքին գերատեսչությունների տեղեկատվական ստորաբաժանումների աշխատանքներին առնչվող հարցեր՝ մասնավորապես տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառման և սոցիալական ցանցերում տեղեկատվության տարածման փորձի վերաբերյալ:
Միջգերատեսչական խորհրդատվությունների մասնակիցները մտքեր փոխանակեցին Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև տեղեկատվական համագործակցության առանցքային թեմաների շուրջ:
Մոսկվայում հայ դիվանագետները այցելեցին նաև «Вести 24» հեռուստաընկերություն և «Ինտերֆաքս» լրատվական գործակալություն, որտեղ հանդիպումներ ունեցան լրատվամիջոցների ղեկավարության հետ։

Между МИД Армении и РФ прошли политические консультации
12-го ноября в Москве состоялись политические консультации между МИД Армении и РФ на тему информационного обеспечения внешней политики, передает пресс-служба МИД Армении
Делегации возглавляли советник министра иностранных дел Армении, начальник управления прессы, информации и связей с общественностью Тигран Мкртчян и начальник управления информации и прессы МИД РФ Александр Лукашевич.
В ходе консультаций состоялось детальное обсуждение деятельности внешнеполитических ведомств двух стран в информационной сфере. Стороны обсудили работу информационных подразделений МИД обеих стран, в частности, применение информационных технологий, опыт распространения информации в соцсетях.
Участники консультаций обменялись мыслями в контексте основных тем информационного сотрудничества между Арменией и Россией.
Армянские дипломаты посетили в Москве телекомпанию «Вести24» и информационное агентство «Интерфакс», где провели встречи с руководителями СМИ.