ՀՅԴ-ն նախագահական ընտրություններին իր մասնակցության ձեւաչափի վերաբերյալ որևէ որոշում առայժմ չունի
ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը «Yerkir.am»–ին ասել է, որ ՀՅԴ-ն նախագահական ընտրություններին իր մասնակցության ձևաչափի վերաբերյալ որևէ որոշում առայժմ չունի:
–ՀՅԴ-ն առաջիկայում հանդես կգա հայտարարությամբ, որում ձևակերպված կլինեն մեր պետականության առջև կանգնած հիմնարար խնդիրները, և այդ խնդիրները կդրվեն քաղաքական օրակարգում, կքննարկվեն հասարակության լայն շերտերի և քաղաքական ուժերի հետ: Եվ միայն այդ հարցերի քննարկումից հետո մենք կանդրադառնանք մասնակցության մեր ձևաչափին: Բազմիցս ասել ենք, որ այդ լիազորությունը վերապահված է ՀՅԴ Գերագույն ժողովին, որը կկայանա դեկտեմբերին,–ասել է Աղվան Վարդանյանը:

АРФД пока не приняла решения о формате участия в выборах
АРФД пока не приняла решения относительно формата своего участия в предстоящих президентских выборах. Об этом в беседе с «Yerkir.am» сообщил секретарь парламентской фракции АРФД Агван Варданян.
«В ближайшее время АРФД выступит с заявлением, в котором будут сформулированы и представлены важнейшие задачи нашей страны, эти задачи будут поставлены на повестку и обсуждены в политических и общественных кругах. И только после обсуждения этих вопросов мы коснемся формата нашего участия в выборах. К тому же мы неоднократно заявляли, что решение данного вопроса за Верховным собранием АРФД, который состоится в декабре», - отметил Варданян.