Այսօր ԱԺ–ի հերթական քառօրյայի օրակարգը հաստատելու ժամանակ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանից հետաքրքրվել է, թե երբ են խորհրդարանի օրակարգից հանվելու հայ–թուրքական խայտառակ արձանագրությունները։ Հովիկ Աբրահամյանը պատգամավորի այս որակմանը չի համաձայնել։
–Խայտառակ չեն արձանագրությունները։ Եվ հետո՝ այդ հարցը ՀՀ նախագահի որոշման խնդիրն է, և դեռ որևէ արձագանք չենք ստացել նրանից,–պատասխանել է ԱԺ նախագահը։
ՀՀ ԱԺ նախագահ. «Արձանագրությունները խայտառակ չեն»

Сегодня во время очередной четырехдневки Национального собрания депутат фракции «Наследие» Заруи Постанджян поинтересовалась у председателя НС Овика Абрамяна о том, когда с повестки парламента будут сняты позорные армяно-турецкие протоколы. Овик Абрамян не согласился с подобной оценкой депутата, отметив:
«Во-первых, протоколы не позорные. Во-вторых, этот вопрос должен решать президент РА, и пока мы не получали от него какой-либо реакции».
Армяно-турецкие протоколы не позорные – спикер НС