Գագիկ Ծառուկյանն անդրադարձել է իր հասցեին հնչող «մեղադրանքներին»
«Zham.am»-ն օրերս հարցում էր ուղղել ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին, թե անցյալ շաբաթ վերջինիս լռությունը որոշ քաղաքական և լրատվական շրջանակներ մեկնաբանում էին որպես Վարդան Օսկանյանին մենակ թողնելու միտում, ի՞նչ կասի այս մասին: Քիչ առաջ Գագիկ Ծառուկյանը պատասխանել է մեր այս հարցադրմանը` նշելով.
«Անցյալ շաբաթ ես նախօրոք պլանավորած գործերով բացակայում էի Հայաստանից, գտնվում էի արտերկրում: Իսկ Ձեր նշած «որոշ շրջանակների» հարցին պատասխանեմ հարցով՝ ի՞նչ է, իրո՞ք ոմանք կարծում են, թե հրավիրված խորհրդակցությունը, ԲՀԿ քաղխորհրդի կոշտ հայտարարությունը, խմբակցության որոշումներն ու քայլերը, մեր պատգամավորների ելույթները, այլ խմբակցությունների հետ խորհրդակցությունները, լավագույն իրավաբաններին ներգրավելը, ԵԽԽՎ-ում մեր երկու պատգամավորների ակտիվ գործունեությունը, Օսկանյանի հարցի հրատապ բարձրացումը եղել են առանց իմ գիտության կամ հանձնարարության: Կարծում եմ՝ պատասխանը դուք ինձնից լավ գիտեք»:

Гагик Царукян прокомментировал звучащие в его адрес обвинения
Информационно-аналитический сайт «Zham.am» обратился к лидеру партии «Процветающая Армения» Гагику Царукяну с просьбой прокомментировать заявления некоторых политических и журналистских кругов, согласно которым, его молчание является признаком того, что он «оставил» Вардана Осканяна одного. В ответ Гагик Царукян заявил:
«На прошлой неделе в связи с неотложными делами я находился в зарубежной командировке. На вопрос указанных вами “определенных кругов” отвечу вопросом. Неужели некоторые действительно думают, что созванное совещание, жесткое заявление руководящего совета ППА, решения и действия парламентской фракции партии, выступления депутатов, консультации с представителями других фракций, привлечение лучших юристов, активная деятельность двух наших депутатов в ПАСЕ, поднятие там вопроса об Осканяне происходили без моего ведома или без моего соответствующего указания? Думаю, что ответ на этот вопрос вы знаете лучше меня».