«Deep Purple»–ը կարող է իր պատմության մեջ առաջին անգամ տեղ գնտել ռոք-ըն-ռոլի ամերիկյան սրահում և փառքի թանգարանում
Աշխարհահռչակ «Deep Purple» ռոք խումբը առաջադրվել է ռոք-ըն-ռոլի ամերիկյան սրահում և փառքի թանգարանում տեղ գնտելու: Դա  ռոք խմբի պատմության մեջ առաջին անգամ տեղի կունենա։ Այս մասին հայտնում է «ԻՏԱՌ ՏԱՍՍ»–ը:
«Այս տարի Փառքի սրահում հայտնվելու համար առաջադրվել են 15 երաժիշտներ և խմբեր, այդ թվում՝ առաջին անգամ՝ «Deep Purple»-ը, «Public Enemy»-ն և «Rush»-ը»,–ասել է ռոք-ըն-ռոլի փառքի սրահի և թանգարանի ղեկավար Ջոել Փերեսմանը:
Նա նշել է, որ 600 փորձագետներ, որոնց շարքում են համալսարանի դասախոսներ, լրագրողներ, ռոք-ինդուստրիայի ներկայացուցիչներ, կընտրեն 5-7 հոգու, որոնց անունները հայտնի կդառնան 2013թ. ապրիլին՝ Լոս Անջելեսում հատուկ միջոցառման ժամանակ:

«Deep Purple» впервые номинирована в Зал славы рок-н-ролла
Британская рок-группа 1970-х годов «Deep Purple» впервые номинирована на попадание в американский Зал и музей славы рок-н-ролла.
«В этом году на попадание в Зал славы номинированы 15 музыкантов и музыкальных коллективов. В том числе впервые номинируются такие группы, как “Deep Purple” , “Public Enemy” и “Rush”», - сказал президент Зала и музея славы рок-н-ролла Джоэл Пересман. Он отметил, что 600 экспертов, среди которых преподаватели университетов, журналисты и представители рок-индустрии, выберут 5-7 победителей. «Их имена мы узнаем в апреле 2013 года на специальной церемонии в Лос-Анджелесе», - сказал Пересман.
Зал и музей славы рок-н-ролла находятся в городе Кливленд (штат Огайо). Они посвящены наиболее известным и влиятельным деятелям рок-н-ролла. Первое заседание Зала и музея славы рок-н-ролла состоялось в 1986 году. Тогда в Зал славы были приняты сразу 10 музыкантов, среди которых Чак Берри, Джеймс Браун, Рэй Чарльз, Бадди Холли и Элвис Пресл.