Fars News լրատվական գործակալությունը հաղորդում է, որ Իրանի նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադը կայցելի Ադրբեջան՝ մասնակցելու հոկտեմբերի 13-14-ը կայանալիք Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության անդամ երկրների ղեկավարների գագաթնաժողովին:
Այցի շրջանակներում Իրանի նախագահը հանդիպելու է Ադրբեջանի ղեկավարության հետ: Տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունը տարածաշրջանային միջպետական կազմակերպություն է, որը կազմավորվել է 1985 թվականին Միջին Ասիայի և Մերձավոր Արևելքի երկրների կողմից՝ տարածաշրջանային համագործակցության զարգացման համար։
Իրանի նախագահը կայցելի Ադրբեջան
Այցի շրջանակներում Իրանի նախագահը հանդիպելու է Ադրբեջանի ղեկավարության հետ:
Տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունը տարածաշրջանային միջպետական կազմակերպություն է, որը կազմավորվել է 1985 թվականին Միջին Ասիայի և Մերձավոր Արևելքի երկրների կողմից՝ տարածաշրջանային համագործակցության զարգացման համար։

Президент Ирана посетит Азербайджан
Президент Ирана Махмуд Ахмадинежад посетит Азербайджан  с целью участия в саммите Организации экономического сотрудничества (ОЭС). Об этом сообщает иранское агентство «Fars».
Саммит намечен на 13-14 октября. В рамках визита планируется встреча президента Ирана с руководством Азербайджана.
Организация экономического сотрудничества (ОЭС) – региональная межгосударственная организация, образованная в 1985 году странами Средней Азии и Ближнего Востока и являющаяся правопреемницей Организации регионального сотрудничества для развития, действовавшей на основе Устава – Измирского договора, подписанного тремя странами учредителями – Ираном, Пакистаном и Турцией 12 марта 1977 года.