1 տարի 3 ամիս ազատազրկում՝ Գյուլին Ֆեյսբուքում վիրավորելու համար
52-ամյա Ալի Ջեմալ Աղըրմանին Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում Թուրքիայի նախագահ Աբդուլլահ Գյուլի հասցեին վիրավորական գրառումներ կատարելու համար դատապարտվել է 1 տարի 3 ամիս ազատազրկման։
Ըստ թուրքական մամուլի՝ դատարանում Աղըրմանին պահանջել է ազատ արձակել իրեն՝ հայտարարելով, թե չգիտեր, որ սոցցանցում գրառում կատարելը հանցագործություն է։ Սակայն, դատարանն իր որոշուը թողել է անփոփոխ։

Гражданин Турции получил 15 месяцев тюрьмы за статус в «Facebook»
52-летний гражданин Турции Али Джемал Агырман приговорен к 15 месяцам тюремного заключения за оскорбление в адрес президента Турции Абдуллы Гюля в социальной сети «Facebook».
Агырман выразил возмущение в связи с тем, что пост в Интернете был признан преступлением и потребовал, чтобы его освободили. Однако суд приговорил его к 1 году и 3 месяцам лишения свободы за «оскорбление президента». Сообщается также, что Агырмана судят и за оскорбление премьер-министра Реджепа Эрдогана.