Այսօր Ազգային Ժողովում կշարունակվեն պետական բյուջեի կատարման մասին տարեկան հաշվետվության քննարկումները
Սեպտեմբերի 26-ին ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում կշարունակվեն «ՀՀ 2011թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության քննարկումները։ Մասնավորապես, կկայանա ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի,  երիտասարդության և սպորտի հարցերի ու ֆինանսավարկային և բյուջետային  հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը, ինչպես նաև ԱԺ գյուղատնտեսական և բնապահպանական հարցերի ու ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի  մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը։
Զեկույցներով հանդես կգան ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը, բնապահպանության նախարար Արամ Հարությունյանը, սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, ԿԳ նախարար Արմեն Աշոտյանը, մշակույթի  նախարար Հասմիկ Պողոսյանը, սպորտի և երիտասարդության հարցերի  նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանը և ուրիշներ։

Сегодня в НС будут продолжены обсуждения исполнения бюджета 2011 года
26-го сентября в Национальном собрании будут продолжены обсуждения годового отчета «Об исполнении госбюджета РА 2011-го года». В частности, состоится совместное заседание постоянных комиссий парламента по образованию и науке, вопросам молодежи и спорта, финансово-кредитным и бюджетным вопросам, а также совместное заседание постоянных комиссий НС по сельскохозяйственным и экологическим вопросам, а также финансово-кредитным и бюджетным вопросам.
С докладами выступят министр сельского хозяйства Серго Карапетян, министр экологии Арам Арутюнян, министр по вопросам Диаспоры Грануш Акопян, министр образования и науки Армен Ашотян, министр культуры Асмик Погосян, министр спорта и по вопросам молодежи Грачья Ростомян.