«Արմավիա»-ն դադարեցնում է դեպի Սիրիա իրականացվող չվերթները
«zham.am»-ի հետ զրույցում «Արմավիա» ավիաընկերության մամուլի պատասխանատու Նանա Ավետիսովան տեղեկացրել է, որ ավիափոխադրողը դադարեցնում է դեպի Սիրիա իրականացվող չվերթները:
«Արմավիա»-ն նման որոշում է կայացրել` հաշվի առնելով սիրիական Ազատ բանակի սպառնալիքներն առ այն, որ սեպտեմբերի 3-ից կարող են խոցվել նաև Դամասկոսի և Հալեպի քաղաքացիական ինքնաթիռներ:

Сегодня в беседе с «Zham.am» пресс-секретарь авиакомпании «Армавиа» Нана Аветисова сообщила о том, что компания прекращает выполнение рейсов в направлении сирийского города Алеппо.
Подобное решение «Армавиа» приняла в связи с заявлением «Свободной сирийской армии», которая пригрозила сбивать все самолеты, включая и гражданские, пролетающие над Дамаском и Алеппо.
Авиакомпания «Армавиа» прекращает рейсы в Сирию