Բակո Սահակյանն ընդունել է մոտ հինգ տասնյակ լիբանանահայ գործարարների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 3-ին ընդունել է մոտ հինգ տասնյակ լիբանանահայ գործարարների:
Իր խոսքում նախագահը նշել է, որ լիբանանահայությունը մեր Սփյուռքի ամենակայացած և կազմակերպված համայնքներից մեկն է, որը միշտ կանգնած է եղել Մայր Հայաստանի ու Արցախի կողքին և մեծ ներդրում ունի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության զարգացման, նրա առջև ծառացած տարբեր խնդիրների լուծման գործում:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ Արցախում չափազանց կարևորվում է Լիբանանի հայ համայնքի հետ կապերի ընդլայնումն ու խորացումը՝ հավելելով, որ այստեղ ստեղծված են բոլոր անհրաժեշտ պայմանները գործարարության զարգացման, քաղաքակիրթ և փոխշահավետ համագործակցության համար:
Հանդիպման վերջում նախագահ Սահակյանը պատասխանել է ներկաների կողմից բարձրացված հարցերին:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչություն

Президент Арцаха встретился с ливанскими предпринимателями
Сегодня президент Республики Арцах Бако Саакян принял около 50 ливанских предпринимателей армянского происхождения.
В своем слове президент отметил, что армянская община Ливана является одной из самых состоявшихся и организованных в Диаспоре, которая всегда стояла рядом с Арменией и Арцахом и внесла большой вклад в развитие Нагорно-Карабахской Республики и решение различных задач, стоящих перед ней.
Глава государства подчеркнул, что в Арцахе придают большую важность расширению и углублению связей с армянской общиной Ливана, добавив, что в стране созданы все необходимые условия для развития предпринимательства, налаживания цивилизованного и взаимовыгодного сотрудничества.
В завершение встречи Бако Саакян ответил на вопросы присутствующих.