Իսպանական «Մարկա»–ն գրում է, որ Մադրիդի «Ռեալ»–ի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն թիմի ղեկավարության հետ զրույցում խնդրել է իրեն թույլ տալ հեռանալ թիմից։ Պորտուգալացի ֆուտբոլիստը հայտնել է, որ թիմում իրեն լավ չի զգում։
«Ղեկավարությունը տեղյակ է իմ խնդիրների մասին։ Ակումբում գիտեն, թե ինչու եմ ես դժգոհ։ Ես հանդիպել եմ Ֆլորենտինո Պերեսի հետ և հայտնել եմ, որ ցանկանում եմ հեռանալ թիմից»,– Ռոնալդուի խոսքը մեջբերում է իսպանական լրատվամիջոցը։
Պորտուգալացին խոստովանել է, որ բացի գոյություն ունեցող խնդիրներից, նաև վատթարացել են իր հարաբերությունները Ֆաբիո Կոենտրաուի և Մարսելոյի հետ, ովքեր, ինչպես նաև Պեպեն, իր լավագույն ընկերներն էին։
Ռոնալդուն մտադիր է հեռանալ «Ռեալ»–ից

Нападающий мадридского «Реала» и сборной Португалии Криштиану Роналду в разговоре с руководством клуба попросил позволить ему покинуть команду. По словам португальца он не чувствует себя комфортно в команде.
«Руководство в курсе моих проблем. В клубе знают, по какой причине я расстроен. Я очень рад, что забил два гола «Гранаде» и что самое главное – «Реал» победил. Больше не хотелось бы говорить на эту тему, нужно сосредоточиться на ближайших играх за сборную. Я встречался с Флорентино Пересом и заявил, что хочу покинуть команду», - приводит слова португальца Marca.
Португалец также признался, что у него испортились отношения с партнерами, в частности, с Фабио Коэнтрау и Марсело, который был его лучшим другом наряду с Пепе, пишет испанское издание.
Роналду может покинуть мадридский «Реал»