ԲՀԿ պատգամավորը՝ Թալինի քաղաքապետի ընտրությունների մասին
Այսօրվա ասուլիսին ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Վահե Էնֆիաջյանը հայտնել է, որ Թալինի քաղաքապետի ընտրություններն անցել են բազմաթիվ ընտրախախտումներով։ «Բավականին մեծ թիվ էին կազմում տարբեր գրիչներով, կետադրական նշաններով քվեարկած քվեաթերթիկները... Թե ինչ զարգացումներ էին տեղի ունեցել տեղամասից դուրս, թողնում եմ ձեր եզրակացությանը։ Ամեն դեպքում՝ քաղաքացիներն իրենց կարծիքը հայտնել էին»,–ասել է բանախոսը։
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 5-ին կայացած ընտրություններում 1274 ձայնով քաղաքապետ էր դարձել ՀՀԿ–ական Սարգիս Արամյանը, ԲՀԿ թեկնածու Վազգեն Խաչատրյանը 917 ձայնով երկրորդն էր:

Выборы мэра Талина прошли с многочисленными нарушениями. Об этом в ходе пресс-конференции заявил член парламентской фракции «Процветающая Армения» Ваге Энфиаджян.
«Достаточно большое число составляли бюллетени, надписи на которых были сделаны различными чернилами… Выводы о том, что происходило за пределами избирательных участков, можете сделать сами. В любом случае граждане высказали свои мнения», - отметил Энфиаджян.
Напомним, что на состоявшихся 5-го августа выборах мэра Талина мэром стал член РПА Саркис Арамян, набравший 1274 голосов. Второе место занял кандидат от ППА Вазген Хачатрян, за которого проголосовало 917 человек.
Депутат ППА о выборах мэра Талина