ՀՀԿ–ի փուչիկների գործը դատարանում է
2012թ. մայիսի 4-ին ՀՀԿ–ի հանրահավաք–համերգի ժամանակ պայթած փուչիկների գործի նախաքննությունն ավարտվել է և տեղափոխվել է դատարան:
Այս գործով մեղադրանք էր առաջադրվել քաղաքացի Սերոբ Բոզոյանին։ Որպես խափանման միջոց կիրառվել է ստորագրությամբ երկրից չբացակայելը։
Ավելի վաղ ՀՀ Քննչական գլխավոր վարչության պետ Գագիկ Համբարձումյանը հայտարարել էր, որ «փուչիկների գործով» մեղադրանք չի առաջադրվելու ո´չ լիցքավորողի, և ո՛չ էլ պատվիրողների նկատմամբ:
Միաժամանակ, հարցին, թե ովքե՞ր են փուչիկների լիցքավորումը պատվիրողները, Համբարձումյանը խուսափել էր պատասխանել՝ ասելով, թե այս պահին ոչինչ այլևս չի կարող ասել, քանի որ քննություն է ընթանում:

Дело о взорвавшихся на митинге РПА шарах передано в суд
Предварительное следствие по делу о взорвавшихся 4-го июля на предвыборном концерте-митинге РПА шарах завершилось, и оно передано в суд.
Отметим, что обвинение по данному делу предъявлено гражданину Серобу Бозояну. В качестве меры пресечения выбрана подписка о невыезде из страны.
Напомним, что ранее руководитель Главного следственного управления полиции РА Гагик Амбарцумян заявлял, что по «делу о шарах» обвинение не будет выдвигаться ни в отношении заправлявшего шары газом, ни их заказчиков.
На вопрос о том, кто был заказчиком данных шаров, Амбарцумян не ответил, сказав лишь, что на данный момент не может что-либо добавить, так как идет следствие.