Վարդան Ղուկասյանի որդու մեկնելու հետ կապված որևէ արգելք չկա. ոստիկանություն
ՀՀ ոստիկանությունից «7օր»–ին տեղեկացրել են, որ երկրից Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի որդու՝ Սպարտակի դուրս գալու հետ կապված որևէ արգելք չկա։
–Նա կարող է գնալ։ Ոստիկանությունը որևէ արգելք չունի երկիրը նրա լքելու առումով,–ասել է ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի աշխատակից Արմեն Մալխասյանը։
Երեկ երեկոյան տեղեկություն տարածվեց, որ ոստիկանությունն ու Ազգային անվտանգության ծառայությունը Սպարտակ Ղուկասյանին թույլ չեն տրվել «Շիրակ» օդանավակայանից մեկնել Մոսկվա։ Նրան ճանապարհելու են գնացել մոտ 30 հոգուց բաղկացած ընկերական շրջապատը և հոր թիկնապահները, երկրից մեկնելու արգելքի պատճառն էլ փաստթղթային անճշտություններն են եղել։
Պարզաբանման համար «7օր»–ը դիմել է նաև Ազգային անվտնագության ծառայություն, սակայն այնտեղից փոխանցել են, որ դա ոստիկանությա՛ն մեկնաբանման հարց է։
Ի դեպ, իշխանամետ թերթերից մեկում լուր է տարածվել, թե Վարդան Ղուկասյանը ՀՀԿ–ից դուրս գալու դիմում է ներկայացրել։

Каких-либо препятствий для выезда сына Вардана Гукасяна нет - полиция
Каких-либо препятствий для выезда сына мэра Гюмри Вардана Гукасяна – Спартака Гукасяна – из страны нет. Об этом «7or» сообщили в Полиции РА.
«Он может выехать. Никаких препятствий в плане его выезда из страны полиция не видит», - сообщил работник Отдела по связям с общественностью Полиции РА Армен Малхасян.
Отметим, что вчера вечером появилась информация, что Полиция и Национальная служба безопасности РА не разрешили Спартаку Гукасяну вылететь из гюмрийского аэропорта «Ширак» в Москву. Провожать Гукасяна приехали около 30 человек из его близкого окружение и телохранители отца. Причиной же отказа в выезде были названы несоответствия в документах.
За комментариями «7or» обратился также в Национальную службу безопасности, однако там сообщили, что этот вопрос находится в компетенции полиции.