Կարինե Հակոբյան. «Հասարակությունը պիտի տեր կանգնի կոալիցիա չմտնելու «Բարգավաճ Հայաստան»–ի քայլին»
«Ժառանգություն» կուսակցության վարչության նախկին անդամ ԿարինեՀակոբյանըընդդիմության և ընդհանրապես հասարակության հաղթանակը 2013թ. նախագահական ընտրություններում միասնական թեկնածուով հանդես գալու մեջ է տեսնում։ «7օր»–ի հետ զրույցում նա նաև շատ է կարևորել կոալիցիա չմտնելու «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քայլը։
–Հիմա շատ ենք խոսում քաղաքացիական հասարակության մասին, և գտնում եմ, որ հասարակությունը պետք է հանդես գա որպես պահանջների ձևավորող, որոնք նա պետք է հղի և՛ ընդդիմադիր, և՛ իշխանամետ կուսակցություններին։ Տվյալ դեպքում այն, որ «Բարգավաճ Հայաստանը» չի մտել կոալիցիայի մեջ, մի քայլ է, որին հասարակությունը պիտի տեր կանգնի։ Այսինքն` մենք նաև այդպիսով պարտավորեցնում ենք այդ կուսակցությանը շարունակել նույն ոճով, ու փաստորեն այդպիսով նա նաև բարոյական պարտավորություն է զգում հասարակության առջև,–ընդգծել է Կ. Հակոբյանը։
Նա նաև անդրադարձել է «Ժառանգության» ներկայիս պահվածքին՝ ուղղված հատկապես ԲՀԿ–ի դեմ։
Կարինե Հակոբյանի հետ ամբողջական հարցազրույցը կարդացեք այստեղ։
«Ժառանգություն» կուսակցության վարչության նախկին անդամ Կարինե Հակոբյանը ընդդիմության և ընդհանրապես հասարակության հաղթանակը 2013թ. նախագահական ընտրություններում միասնական թեկնածուով հանդես գալու մեջ է տեսնում։ «7օր»–ի հետ զրույցում նա նաև շատ է կարևորել կոալիցիա չմտնելու «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քայլը։

Общество должно постоять за отказ ППА входить в коалицию - Карине Акопян
Бывший член правления партии «Наследие» Карине Акопян победу оппозиции и общества в целом на президентских выборах 2013-го года видит в выдвижении единого кандидата. В беседе с «7or» она отметила также важность отказа партии «Процветающая Армения» вступить в коалицию.
«Сейчас много говорится о гражданском обществе, и многие считают, что общество должно выступить в роли формулирующего требования, которые должны быть направлены и оппозиции, и провластным партиям. В данном случае то, что ППА не вошла в коалицию, является шагом, за который общество должно постоять. То есть, этим мы обяжем данную партию продолжать в том же духе. Фактически, она ощущает на себе моральную ответственность перед обществом», - подчеркнула Акопян.