ԱԺ 4 խմբակցություններն արտահերթ նստաշրջան են պահանջում
ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանն այսօր լրագրողներին ասել է, որ ՀԱԿ, ԲՀԿ, ՀՅԴ և «Ժառանգություն» խմբակցությունները համատեղ որոշել են հուլիսի 17-ին՝ ժամը 12-ին, Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան հրավիրել և առաջարկել «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրի մոտ տեղի ունեցած դեպքի ուսումնասիրության վերաբերյալ ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծել։
Այդ նպատակով 24 ժամվա ընթացքում պետք է պատգամավորների 44 ստորագրություն հավաքել։ Լ. Զուրաբյանն առաջարկել է անկախ պատգամավորներին էլ միանալ այս նախաձեռնությանը։

4 фракции НС требуют созвать внеочередное заседание парламента
Сегодня руководитель парламентской фракции АНК Левон Зурабян сообщил журналистам, что фракции Национального собрания АНК, ППА, АРФД и «Наследие» совместно приняли решение созвать 17-го июля в 12:00 внеочередное заседание парламента и предложить создать временную комиссию НС по изучению обстоятельств инцидента в ресторанном комплексе «Арснакар».
С этой целью в течение 24 часов необходимо собрать подписи 44 депутатов. Зурабян предложил присоединиться к данной инициативе и независимых депутатов.