Գլխավոր դատախազության ՀՀ ԱԱԾ մարմիններում քննվող և կիբերհանցագործությունների գծով վարչության պետի տեղակալը, ուսումնասիրելով գործով վկա Վարդան Օսկանյանի ներկայացուցիչ, փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանի բողոքը՝ քրեական գործ հարուցելու և այն վարույթ ընդունելու մասին ԱԱԾ քննիչի որոշման վերաբերյալ, մերժել է: Որոշման օրինակը 25-ին ուղարկվել է փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանին: Այս մասին «Ա1+»-ը տեղեկացել է գլխավոր դատախազի խոսնակ Սոնա Տռուզյանից:
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ Տիգրան Աթանեսյանը բողոք էր ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազություն՝ վիճարկելով ԱԱԾ քննիչի գործողությունների օրինականությունը:
Դատախազությունը մերժել է Վարդան Օսկանյանի բողոքը
Գլխավոր դատախազության ՀՀ ԱԱԾ մարմիններում քննվող և կիբերհանցագործությունների գծով վարչության պետի տեղակալը, ուսումնասիրելով գործով վկա Վարդան Օսկանյանի ներկայացուցիչ, փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանի բողոքը՝ քրեական գործ հարուցելու և այն վարույթ ընդունելու մասին ԱԱԾ քննիչի որոշման վերաբերյալ, մերժել է:
Որոշման օրինակը 25-ին ուղարկվել է փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանին: Այս մասին «Ա1+»-ը տեղեկացել է գլխավոր դատախազի խոսնակ Սոնա Տռուզյանից:

Заместитель начальника Управления Генпрокуратуры Армении по киберпреступлениям и делам, расследуемым в органах национальной безопасности РА, постановил отклонить заявление адвоката экс-главы МИД РА, члена парламентской фракции «Процветающая Армения» Вардана Осканяна Тиграна Атанесяна. Об этом «А1+» сообщила пресс-секретарь генпрокурора Сона Трузян.
Напомним, что адвокат Тигран Атанесян пытался обжаловать в Генеральной прокуратуре решение Службы национальной безопасности о возбуждении дела против Вардана Осканяна и фонда «Сивилитас».
Генпрокуратура отклонила жалобу Вардана Осканяна