Տեսախցիկ ու արագաչափ տեղադրելը դարձել է շահութաբեր բիզնես
Տեսախցիկ ու արագաչափ տեղադրելը մեր երկրում որոշ մարդկանց համար շահութաբեր բիզնես է։ Այս համոզման է «Աքիլլես» ՀԿ–ի նախագահ ԷդուարդՀովհաննիսյանը։ Նրա խոսքերով՝ ՃՈ աշխատակիցները և ապահովագրական ընկերություններն այդ միջոցով հսկայական գումարներ են վաստակում, իսկ ի վերջո տուժում են խեղճվարորդները:
Նա նշել է, որ որոշ դեպքերում ճանապարհային նշանները, արագաչափերն ու տեսախցիկները վարորդների համար տեսանելի վայրերում չեն տեղադրված։
–Ամենօրարագությանուխաչմերուկներիվերաբերյալմոտ 1500-2000 խախտումէգրանցվումտեսախցիկներով, իսկսաօրական մոտ 35 000 դոլար է: Սաբիզնեսէ՝համագործակցվածպետականմարմնիհետ։ Ստեղծելէ, այսպեսասած, համատեղբիզնես։ Ճանապարհայինոստիկանություննընդամենըմիհատկնիքդնելով՝գումարէվաստակում 30 տոկոսիչափով,–ասել է նա:
Տեսախցիկ ու արագաչափ տեղադրելը մեր երկրում որոշ մարդկանց համար շահութաբեր բիզնես է։ Այս համոզման է «Աքիլլես» ՀԿ–ի նախագահ Էդուարդ Հովհաննիսյանը։ Նրա խոսքերով՝ ՃՈ աշխատակիցները և ապահովագրական ընկերություններն այդ միջոցով հսկայական գումարներ են վաստակում, իսկ ի վերջո տուժում են խեղճ վարորդները:
–Ամեն օր արագության ու խաչմերուկների վերաբերյալ մոտ 1500-2000 խախտում է գրանցվում տեսախցիկներով, իսկ սա օրական մոտ 35 000 դոլար է: Սա բիզնես է՝ համագործակցված պետական մարմնի հետ։ Ստեղծել է, այսպես ասած, համատեղ բիզնես։ Ճանապարհային ոստիկանությունն ընդամենը մի հատ կնիք դնելով՝ գումար է վաստակում 30 տոկոսի չափով,–ասել է նա:

Размещение видеокамер и радаров стало прибыльным бизнесом
Размещение на дорогах видеокамер и радаров стало в Армении прибыльным бизнесом. Об этом во время встречи с журналистами заявил председатель общественной организации по защите прав водителей «Ахиллес» Эдуард Ованнисян.
По его словам, работники Дорожной полиции и страховые компании зарабатывают на этом огромные суммы, а страдают от этого водители.
Он отметил, что в некоторых случаях дорожные знаки, видеокамеры и радары установлены в незаметных для водителей местах.
«Ежедневно видеокамеры фиксируют на дорогах 1500-2000 нарушений, а это приблизительно 35 000 долларов в день. Это бизнес, скоординированный с государственными органами. Создан, так сказать, совместный бизнес», - заявил Ованнисян.