Բնակիչները՝ Օսկանյանի գործի մասին. «Իրենք թող իրենց փող լվանալը բռնեն, ոչ թե Օսկանյանին»
Կառավարության շենքի մոտ հավաքված՝ Արամի, Բուզանդի, Լալայան փողոցների անտուն մնացած բնակիչներն այսօր քննարկել են վերջին իրադարձությունները՝ կապված ԲՀԿ պատգամավոր Վարդան Օսկանյանի հետ: «a1plus.am»–ի փոխանցմամբ՝ այդ մարդկանց կարծիքով՝ իշխանություններն ամեն ինչ անում են, որպեսզի մինչև նախագահի ընտրությունները Հայաստանում մնա միայն մեկ թեկնածու՝ Սերժ Սարգսյանը:
–Էդքան շինարարությունը արեցին, մեռան փող լվանալով, իրենք թող իրենց փող լվանալը բռնեն, ոչ թե Օսկանյանին բռնեն: Օսկանյանը երևի նախագահացու պիտի լինի, դրա համար ուզում են տեղից հանեն, որ ինքը՝ Սարգսյանը, նորից կեղծի, ինչ ուզենա՝ անի,-ասել է Բուզանդի 9 շենքի նախկին բնակիչ Քնարիկ Առաքելյանը։
Պետական կարիքներին զոհ դարձած քաղաքացիները համոզմունք են հայտնել նաև, որ 2013թ. նախագահական ընտրություններում Սերժ Սարգսյանը կպարտվի, քանի որ ժողովուրդը նրան չի ընտրում։

Пусть за отмывание денег они ловят себя, а не Осканяна – гражданка
Собравшиеся сегодня перед зданием Правительства оставшиеся без крова жители улиц Арами, Бюзанда и Лалaян обсуждали последние события, связанные с депутатом парламентской фракции ППА Варданом Осканяном.
По их мнению, власти делают все возможное, чтобы до президентских выборов остался один кандидат – Серж Саргсян.
Обманутые жители убедились в том, что их проблемы могут решить все, кроме Саргсяна.
«Столько всего понастроили, столько денег отмыли, пусть сначала они себя ловят, а не Осканяна. Наверное, Осканян должен был стать кандидатом в президенты, поэтому ему решили помешать, чтобы Саргсян снова делал то, что хочет», - сказала в беседе с «a1plus.am» бывшая жительница одного из домов на улице Бюзанда Кнарик Аракелян.
Ставшие жертвами «государственных нужд» граждане выразили убеждение, что на президентских выборах 2013г. Серж Саргсян потерпит поражение, поскольку народ его не выберет