ՀՀԿ մամլո խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը տեղեկացրել է, որ այդ կուսակցության գործադիր մարմնի այսօր կայանալիք նիստը հետաձգվել է վաղը՝ տեխնիկական պատճառներով. կառավարության ծրագրի քննարկումները դեռ չեն ավարտվել։
Ավելի վաղ նշվում էր, որ նիստը տեղի է ունենալու այսօր, որի ժամանակ պետք է ճշտվեր ապագա կառավարության ողջ կազմը, և ներկայացվեր կառավարության ծրագիրը։
Ամենայն հավանականությամբ, կառավարության ծրագիրն ԱԺ քննարկմանն ու հաստատմանն է ներկայացվելու հունիսի 20-ին։
ՀՀԿ–ի նիստն այսօր չի լինի

Пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов сообщил, что намеченный на сегодня заседание исполнительного органа РПА перенесено на завтра по техническим причинам – обсуждения программы правительства еще не закончились.
Ранее сообщалось, что в ходе заседания, которое должно было состояться сегодня, будет утвержден весь состав будущего правительства.
По всей вероятности, программа правительства будет вынесена на обсуждение и утверждение Национального собрания 20-го июня.
Заседание РПА сегодня не состоится