Ըստ մինչ այժմ տարածված տեղեկատվության՝ այսօր տեղի է ունենալու ՀՀԿ գործադրի նիստը։ Այն վարելու է Սերժ Սարգսյանը, ճշտվելու է ապագա կառավարության ողջ կազմը։
Ամենայն հավանականությամբ, կառավարության ծրագիրն ԱԺ քննարկմանն ու հաստատմանն է ներկայացվելու հունիսի 20-ին։ Հնարավոր է՝ ԱԺ նիստը տևի երկու օր, և ևս մեկ արտահերթ նիստ, որն ԱԺ–ն, հավանաբար, կգումարի հունիսի 25-ին՝ մի շարք միջազգային փաստաթղթեր վավերացնելու նպատակով։
Հիշեցնենք, որ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրերով` արտաքին գործերի, պաշտպանության և արտակարգ իրավիճակների նախարարները վերանշանակվեցին, իսկ մյուս գերատեսչությունների ղեկավարները նախարարի պաշտոնակատարի կարգավիճակում են։

Сегодня состоится заседание исполнительного органа РПА
В ходе заседания, которое будет вести председатель партии Серж Саргсян, будет утвержден весь состав будущего правительства.
По всей вероятности, программа правительства будет вынесена на обсуждение и утверждение Национального собрания 20-го июня. Возможно, что заседание будет длиться два дня. Не исключено, что 25-го июня состоится еще одно внеочередное заседание, которое НС созовет с целью ратифицировать ряд международных документов.
Напомним, что, согласно указам президента РА Сержа Саргсяна, министры иностранных дел, обороны и по чрезвычайным ситуациям были переназначены, а руководители остальных ведомств являются сейчас исполняющими обязанности министров.